WordPress Seo İpuçları

WordPress SEO İpuçları

Markalar, şirketler, kurumsal internet siteleri ve e-ticaret siteleri WordPress tabanlı internet siteleri yürütmektedirler. Piyasada internet sitelerinin rakiplerinden önde olmasını isteyen site sahipleri WordPress SEO hizmeti almak istemektedirler. WordPress SEO hizmetine ayıracağı yeterli bütçesi olmayan site sahipleri ise öncelikle bu alanda araştırmalar yürütmekte ve SEO adına bilgiler edinmek istemektedirler. WordPress SEO ipuçları bu alanda insanların ilk arattığı konulardan birisi olmak ile beraber insanların ayıracakları yeterli vakitlerinde internet sitelerini geliştirmek adına oldukça yararlı bir konudur. WordPress tabanlı internet sitelerinizde kullanmak adına WordPress SEO İpuçları hakkında bilgiler edinerek sizler de sitelerinizi geliştirmek ve arama motorunda üst sıralara taşıyabilmek adına çalışmalarınızı kendiniz yürütebilirsiniz.

WordPress tabanlı web sitenizde SEO çalışmaları yaparak bir süre sonra güzel trafik sonuçları almaya başlayabilirsiniz. Güzel sonuçlar almanız için WordPress SEO ipuçlarına bir göz atmalısınız. Bu tavsiyeleri uygulamanız SEO açısından büyük katkı sağlayacak ve web site trafiğinizi canlandıracaktır. Trafiğinize etkin olarak istediğiniz kelimelerde de arama motorunda yer edinecek ve rakiplerinizin üstüne çıkabileceksiniz. WordPress SEO İpuçlarını 9 maddede sizler için listeledik.

İçerik Yapılandırması

Web siteniz kaliteli içeriklere sahip olmalı. Kaliteli içerik ziyaretçiler tarafından daha çok dikkat çeker.

İçeriklerin en az 1000 kelimeden oluşması gerektiği söylenmektedir fakat, web sitenizin içeriğine göre bu sayı değişiklik gösterebilir. Kelimeye dikkat etmek yerine konunun uzunluğuna göre içerik üretmeniz sizin için daha faydalı olacaktır.

İçeriğinizde düzgün cümleler kullanmalısınız. Ayrıca girdiğiniz anahtar kelimeleri özenle ve alakalı şekilde seçmelisiniz. Bu seçim sizin arama motorlarının dikkatini çekmeniz için oldukça faydalı olacaktır.

İçeriğinize uygun ve dikkat çekici başlıklar seçmelisiniz. Seçtiğiniz başlıklar aynı zamanda okuyucuya da yardımcı olmalıdır.

Link Yapısı

İçerikte verilen linkler seo için önemli bir yer kaplar. Bu linkler içeriğin anlanmasına da yardımcı olacaktır.

İçeriğinizde çok fazla link kullanmamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Çok fazla link kullanmak içeriğinizi olumsuz yönde etkileyebilir.

Resim Optimizasyonu

Sitenizin hızlı açılması kullanıcıların sitenizde kalması açısından önemlidir. Bu nedenle resimleri optimize etmeniz web sitenizi bir miktar hızlandırmaya yardımcı olur. Sayfanızda doğru görsel boyutları belirlemelisiniz. Ayrıca resimleri sıkıştırmak amacıyla eklenti kullanabilirsiniz.

Yoast Seo Kullanımı

Dünya üzerinde bir çok kullanıcısı olan ve WordPress’in en iyi seo eklentisi diyebileceğimiz bu eklentiyi kullanmalısınız. Bu eklenti içerik girişlerinde içeriklerin SEO’ya uyumlu olması için size yardım edecektir.

Caching Eklentisi

Bu eklenti sitenizde gezen kullanıcıların web sitenizi önbelleğe kaydetmesini sağlar. Kullanıcı sitenize tekrar girdiğinde siteniz daha hızlı açılır. Sitenin açılış hızının seo açısından önemli bir yer kapladığını unutmamak gerekir.

Permalink

İçeriklerinizde sıradan bir link kullanmak yerine permalink kullanmaya özen gösterin. Permalink kullanmak seo açısından oldukça önemlidir.

Doğru Tema Kullanımı

Kullandığınız temanın SEO uyumlu ve hızlı açılan bir tema olması sitenizi olumlu yönde etkileyecektir.

Sosyal Medya Kullanımı

Bazı kullanıcılar içerikleri arama motorunda aramak yerine sosyal medyada ararlar. Bu sebeple sosyal medya iconlarını sitenizde bulundurmanız trafik bakımından katkı sağlayacaktır.

Dosya Güncelliği

WordPress, geliştirme yaparken SEO’yu göz önünden bulundurduğu için sitenize ait eklenti ve yazılımları güncel tutmanız katkı sağlayacaktır.

Web sitenizle çıktığınız bu yolda WordPress SEO ipuçlarını inceleyecek ilerlemeniz arama motorlarında yükselmeniz için oldukça etkili olacaktır.

Bir çok internet sitesinde WordPress SEO ipuçları için maddeler listelenmektedir. WordPress SEO alanında ise en önemli ipuçları ise sitelerinizin kaliteli bir şekilde yönetilmesi ve içerik girişlerinden, tema, sosyal medya kullanımı ve sitenizin güvenliğine kadar uzun bir yol sürmektedir. Bu yolda sitenizi daima gözünüz gibi korumanız ve çalışmalarınızı büyük bir özen ile yürütmeniz gerekmektedir. WordPress SEO önerileri ile sitelerinizi artık arama motorlarında yukarıya taşıyabilir ve marka bilinirliğinizi, tanınırlığını arttırmak ile beraber sitenize gelecek olan ziyaretçi sayınızı da aynı oranda katlayabilirsiniz. WordPress Seo ipuçlarını uygulayarak sizler de artık hayal ettiğiniz yerlerde sitenizi görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir