WordPress SEO Araçları

WordPress SEO Araçları

İnternet sitesi denilince akıllara gelen bir çok platformdan birisi de WordPress’dir. WordPress, Türkiye’nin en fazla kullanılan site alt yapılarından bir tanesidir. WordPress alt yapısı ile bir çok site günümüzde hizmet sağlamaktadır. WordPress’e olan ilginin büyük olması ve son zamanlarda Türkiye’de de oldukça alt yapı olarak fazla kullanılması ile birlikte WordPress alanında da internet sitelerini arama motorlarında üst sıralara çıkarmak adına çalışmalar yapılmaktadır. WordPress SEO adı verilen bu hizmette arama motoru optimizasyonu alanında bir çok eklenti hizmet sağlamaktadır. WordPress SEO araçları günümüzde oldukça fazla kullanılmakta ve insanların sitelerini oluşturmalarından sonra sitelerine kurmalarında oldukça etkili olmaktadır.

WordPress tabanlı web sitenizde SEO için neler kullanabilirsiniz? WordPress SEO araçları kategorisinde birçok eklenti ve sistem bulunmaktadır. Bunlardan bazıları çok yararlı olabileceği gibi bazıları da hiç fayda sağlamayabilir. WordPress ile kurduğunuz internet sitelerinizde kullanacağınız eklentileri araştırarak seçmeniz sizlerin sitenizin arama motorlarında üst sıralara yerleşmesi adına büyük bir etken olacaktır.

Türkiye’nin en çok ilgi gören eklentilerinden Yoast Seo kullanarak işe başlayabilirsiniz!

WordPress’te en çok kullanılan seo eklentisidir. Bu eklenti içeriklerinizi seo uyumlu hale getirmenize yardımcı olduğu gibi bir çok farklı özellikte barındırmaktadır. Milyondan fazla kullanıcı bu eklentiyi tercih ediyor. Yoast’ın oldukça fazla tercih edilmesi sebeplerinden bir tanesi de bu eklentiyi kullanan popüler sitelerin Türkiye’de ki başarısından kaynaklanmaktadır.

WordPress alt yapısını tercih eden Webmasterların ikinci tercihi ise All In Seo!

Türkiye’de diğer en çok kullanılan eklentilerden bir tanesi de All In Seo eklentisidir. Gelişmiş arayüzü, kullanıcı dostu SEO araçlarını sunan eklenti bir çok insanın her sitesinde ilk tercihlerinden bir tanesi olmaktadır. Yıllarca sağladıkları güncelleme, kullananların Google platformunda ki büyük başarıları ile birlikte ülkede diğer eklenti ile beraber en çok kullanılan WordPress eklentilerinden bir tanesi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

SEMRush ile rakiplerinizi analiz edin!

WordPress eklentilerinin sitelere sağladığı başarılı yönleri ile beraber farklı SEO araçları ile rakiplerinizi analiz edebilirsiinz. Rakiplerinizi analiz edip size sunan bu eklenti dünya üzerinde birçok seo uzmanı tarafından kullanılmakta. Bu eklenti sayesinde backlink alabileceğiniz kaynakları görebilir, kullanacağınız anahtar kelimelerin seçimini en iyi şekilde yapabilirsiniz.

Anahtar Kelime Planlayıcı

Google en çok bilinen ve kullanılan arama motorudur. Dünyadaki en çok veride Google üzerinde bulunmaktadır. Google anahtar kelime planlayıcı, size dünya üzerinde en çok aranan kelimeleri gösterir. Bu nedenle bu aracı kullanarak anahtar kelimelerinizi seçmeniz siteniz ve seo açısından çok faydalı olacaktır.

KeywordTool.io

Bu web sitesi anahtar kelime bulmanızda size yardımcı olabilecek en güzel araçlardan biridir ve tamamen ücretsizdir. Bu sisteme girerek kelime araması yapabilir, bu kelimeyle ilgili en iyi anahtar kelimelere ulaşabilirsiniz.

Moz Open Site Explorer!

Bu araç sizin istediğiniz bir alan adını test etmenizi ve o alan adına kimlerin link verdiğini görebilmenizi sağlıyor. Ücretsiz olan bu aracın pro sürümünü satın alarak daha fazla veri ve daha çok özelliğe ulaşmanız mümkün.

LinkPatrol ile Kontrol Edin

Bir wordpress eklentisi olan LinkPatrol, web sitenizden dışarıya giden bağlantılarınızı kontrol etmenizi sağlayan bir seo aracıdır. Bu bağlantıları görebilmenizin yanı sıra birçok veriye de ulaşmanız mümkün.

Broken Link Checker!

Bu eklenti web sitenizdeki kırık linkleri bulmanıza yardımcı olur. Kırık linkleri keşfedip onları düzenlemeniz sitenize seo açısından katkı sağlayacaktır.

Rel Nofollow Checkbox!

İçeriklerinizde başka sitelere verilen linklerden kurtulmak istiyorsanız bu eklentiyle istenmeyen linkleri kaldırabilirsiniz.

Seoquake 

Bir tarayıcı eklentisi olan Seoquake, girdiğiniz web sitelerin seo durumu hakkında bilgi edinmenizi sağlar. Ayrıca alexa sıralamasına da göz atabilirsiniz.

WordPress alt tabanlı internet sitelerinize SEO araçları araştırmalarınızda yardımcı olacak bir çok eklentiyi, aracı kullanmanız sizlere SEO alanında büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Sitenizi daima ileriye taşımak adına bu araçlardan faydalanmak yararlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir