web tasarım firma seçimi

Web Tasarım Çalışmalarında Firma Seçimi

Web tasarım çalışmalarında firma seçiminiz web sitenizin ve web sitenize bağlı olan ticari faaliyetlerinizin kaderini belirler. Web tasarım firmaları, e-ticaret ve dijital pazarlama faaliyetlerinizde işinize etki edecek olan önemli partnerlerinizdir. Çalıştığınız firma, yaptığınız işi ve hedef kitlenizi en az sizin kadar anlamalı ve ulaşmak istediğiniz hedefe giden yolda stratejik ortağınız olarak hareket etmelidir. Bazı konuları göz önünde bulundurarak, uzun süreli çalışacağınız doğru firmayı bulabilmek hiç de zor olmayacaktır.

Web Tasarım Çalışmalarında Firma Seçimi Neye Göre Yapılır?

İyi bir web tasarımı sayısal, sözel ve görsel becerilerin bir araya gelmesiyle oluşur. Web sitesinin tasarımı yapılmadan önce, şirketinizin faaliyetleri ve hedef kitleniz ile ilgili analiz yapılır. Bu yüzden sadece iyi bir tasarımcı yeterli değildir, tüm bu yetkinlikleri barındıran iyi bir ekip gereklidir. Web tasarım çalışmalarında firma ararken, ekiplerin tüm bu yetkinlikleri barındırdığından emin olmak gerekir. Bunu anlamanın yolu ise tasarım şirketinin tasarım süreçlerine bakmaktır. Analizden gelen bilgi, görseller için bir yol haritası sunmuyorsa ya da bu yol haritasından faydalanılamıyorsa, daha da kötüsü hiçbir analiz yapılmıyorsa, bu firma sizin için doğru firma değildir. Ayrıca, web siteleri yaşayan platformlardır. Analizler düzenli olmalı ve zaman geçtikte gerekli güncellemeler yapılmalıdır. Yani web tasarım çalışması yaparken, anlaştığınız firmanın sürekli olarak web sitenizin nabzını tutması önemlidir.

Web tasarım hizmeti alırken, fonksiyon kuralını her zaman göz önünde bulundurmalısınız. Birlikte çalıştığınız şirketin size sunduğu tasarımda, her linkin her butonun her görselin ve her içeriğin bir fonksiyonu olmalıdır. Web tasarım çalışmalarında, firma sadece görseli güzel olduğu için bir şeyi tasarıma dahil etmemelidir. Unutulmamalıdır ki tasarım bir bütündür ve web sitenizin tasarımı bir bütün olarak kullanıcılarınıza mesaj vermektedir. En önemli mesajı da ‘bize güvenebilirsiniz’ olmalıdır. Bu duyguyu oluşturabilmek de gereksiz hiçbir şeyi web sitesi tasarımına dahil etmemekten geçer.

Web Tasarım Firmalarında Sonuçları Öngörebilme

Geçmiş performans, gelecekteki performansın göstergesidir. Firma seçerken geçmiş tasarımlarına bakabilir, yukarıda sözünü ettiğimiz kuralların gözetilip gözetilmediğini inceleyebilirsiniz. Burada sadece tasarımı incelemek yeterli gelmeyecektir. Firmanın daha önce tasarladığı web siteleri trafik alıyor mu, alınan trafik kalıcı mı bunların da incelenmesi gerekir. Hatta mümkünse, trafiğin ne kadarının satışa dönüştüğü bile incelenebilir. Elbette bu blog siteleri için takipçiye tekabül edecektir.

Web tasarımı çalışmalarında, firma e-ticaret siteleri için satışı, kurumsal web siteleri için imaj güçlendirme ve satış fırsatı yaratmayı ve kişisel web siteleri için de takipçiyi hedefleyebilir. Bu tamamen sizin işinizle ilgili stratejiniz ve hedefleriniz ile ilgilidir. Çalıştığınız firmayı bu konuda bilgilendirmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Web Tasarımında Müşteri Sorumluluğu

İletişim, iş hayatında ve her alanda en önemli belirleyicilerdendir. Web tasarımı gibi soyut ve kişiden kişiye değişiklik gösteren beğenilerin denkleme girdiği durumlarda daha da önemli hale gelir. Müşteri sorumluluğu, web tasarımının tam olarak neyi amaçladığını anlamakla başlar. Sadece görsel güzellik beklentileri ile bir tasarım firmasına başvurmak doğru değildir. Belki istediğiniz görsel sonucu alırsınız fakat bu iş sonuçlarınıza yansımayacaktır. En başta beklentilerinizi belirtirken, iş sonuçlarından başlamanız doğru olacaktır. Görseli şekillendirecek olan, web sitenizden elde etmek istediğiniz sonuçtur. Hedef kitlenizi belirtmeden, ürünleriniz ile ilgili bilgi vermeden web sitenizde kullanılacak renkleri konuşmanız doğru olmaz. Sonuç olarak web tasarımı çalışmalarında çalıştığınız kurumlar kadar sizin de bazı sorumluluklarınız vardır ve dijital dünyada ancak iyi bir ekip ve iyi bir işbirliği ile istenen iş sonuçlarına ulaşılabilir.

Web Tasarım Yapan Firmalar Arasında Neden Biz?

Kullanıcı amaçlarına uygun tasarımlarımızla, ilkeli duruş ve yetkinliklerimiz sayesinde konunun detaylarına inerek işimizi yerine getiriyoruz. Projenizi üstlendikten sonra hedeflerinizi tam olarak anlayabilmek için detaylı bir görüşme sağlanır. Görüşme sonunda aldığımız ön bilgiler neticesinde ilk tasarımınızı gerçekleştirip size sunuyoruz. Siz memnun kalana kadar tasarımınızı değiştirerek sizlere sunmaya devam edeceğiz. Web tasarımlarınız; imajınızı, kalitenizi, kültürünüzü ifade etmek için görsel bir kimlik oluşturularak geliştirilir. Web sitelerinizi en iyi ve en güncel uygulamalarla güncelliyoruz ve son teknoloji ürünleri kullanarak geliştirmeye devam ediyoruz. Marka ya da işletmenizin web tasarımını, ihtiyaç duyduğunuz tüm işlevsellikleri barındıracak şekilde ortaya çıkartıyoruz.

Web tasarım ekibi olarak, sitenizin estetik ve işlevsellik açısından en verimli hale getirilmesi için her zaman yanınızdayız.

İlginizi çekebilir: Web Sitesi Tasarım Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?

Ortalama puan / 5. Oyalan Kişi Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir