web sitesi tasarım fiyatları ve özellikleri

Web Sitesi Tasarım Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Web sitesi tasarım fiyatları tasarımın modüler ve özel olmasından, kodlama dilinden, sayfa sayısından ve mail hesabı sayısı gibi daha birçok değişkenden etkilenebilir. Hizmetler paket halinde sunulabildiği gibi ayrı ayrı da verilebilir. Günümüzde web sitelerinin sahip olması gereken en önemli özelliklerden biri de responsive yani mobil uyumlu olmasıdır. Mobil uyumluluk da web tasarım fiyatına etki eden önemli bir değişkendir, ve bir web sitesi tasarlatırken web sitenizin mutlaka taşımasını istediğiniz bir özellik olmalıdır.

Web Sitesi Tasarımı Bileşenleri Nelerdir ?

Web sitesi tasarımında birçok bileşen vardır. Bu bileşenlerin bir kısmı her web sitesi için gerekliyken, bir kısmı web sitesinin amacına göre değişiklik gösterebilir. Bir e-ticaret web sitesinde kullanılan yazılımlar ve alt yapı ile bir kişisel blog sitesinde kullanılan yazılım aynı olmaz. Bu yüzden web sitesi tasarım maliyeti ile ilgili bilgi alırken, web sitenizin kullanım amacını belirlemiş olmanız gerekmektedir. Tüm web sitelerinde olması gereken özellikler bir arayüz, kodlama, alan adı, hosting olarak sayılabilir. Bunun dışında tasarım için kullanılan yazılımlar değişebilir. Özel tasarımlar yapılabileceği gibi, daha önceden yazılmış kodlar bir araya getirilerek de bir tasarım yapılabilir. Google yerel işletme kaydı, mail hesapları ve yönetim paneli gibi özellikler de web sitesinin tasarım fiyatını etkileyen bileşenlerdendir. Bunlar her web sitesinde olmak zorunda değildir.

Web Sitesi Tasarım Fiyatları Paket Haline Sunulur mu ?

Artık birçok hizmet paket halinde sunulmaktadır, buna web tasarımı hizmetleri de dahildir. Paket olarak bir hizmeti satın almanın avantajları olabileceği gibi dezavantajları da olabilir. Burada önemli olan, sizin web sitenizin tasarımı ile ilgili yol haritasını ne kadar doğru belirlediğiniz ve paketlerin ihtiyaçlarınızı ne kadar karşılayabildiğidir. Web sitesi tasarım fiyatları konusunda herhangi bir çalışma yapmadan önce, en doğrusu amaçlarınızı belirlemektir. Siz amacınızı belirledikten sonra, size sunulan paketlerin ihtiyaçlarınızı karşılayacağını düşünüyorsanız, paketleri tercih edebilirsiniz. Eğer ihtiyaçlarınızın değişken olabileceğini öngörüyorsanız, bu durumda hizmet alacağınız firma ile görüştükten sonra size özel fiyat isteyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Web Sitesi Fiyatları Neleri Kapsar ?

Web Sitesi Tasarımında Destek Hizmetlerinin Önemi

Dışarıdan bir web sitesi tasarım hizmeti alıyorsanız ve kodlama gibi konularda bilgili ve tecrübeli değilseniz, mutlaka destek hizmetlerinden de faydalanmalısınız. Özellikle web sitenizi yeni açtığınızda, bilmediğiniz bir çok konu olduğunu fark edeceksiniz. Bir süre sonra birçok konuda bilgi sahibi olacak olsanız da, zaman zaman web sitenizde gerekli bazı değişiklikler ya da yaşadığınız bir sorunun çözümü için desteğe ihtiyacınız olabilir. Destek hizmetleri web sitesi tasarım teklifi içine dahil olabilir, sınırlı bir süre dahil olabilir ya da hiç dahil olmayabilir. Eğer paket satın alıyorsanız, ne kadar süre ile destek alabileceğinizi öğrenmenizde fayda vardır.

Genel olarak tasarımda en iyi hizmeti alabilmek için, hizmet alacağınız firmaya ihtiyaçlarınızı ve web sitenizin amacını çok iyi anlatmanız, süreci hızlandıracak ve sonuçlar sizi mutlu edecektir. Tasarım söz konusu olduğunda, iletişimin ön plana çıkar. Hedef kitlesi belli olan, amacı belli olan bir web sitesini tasarlamak ve içine doğru bileşenleri eklemek çok daha kolaydır. Eğer web sitesi projenizle ilgili belirsizlikleriniz ve kararsızlıklarınız varsa, bu size hem zaman hem de para kaybettirebilir. Bu yüzden web sitesi tasarlama hizmeti almadan önce, hizmet alacağınız şirket ile görüşmeniz, amaçlarınızı belirlemenizde size yardımcı olabilir. Böylece web sitesi tasarım fiyatları konusunda fikir alırken, aynı zamanda kendi projeniz için nasıl bir yol izlemeniz gerektiği ile ilgili de fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?

Ortalama puan / 5. Oyalan Kişi Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir