web sitesi fiyatları nelerdir

Web Sitesi Fiyatları Neleri Kapsar ?

Web sitesi fiyatları web sitesinin bileşenleri ve web sitesi ile ilgili alacağınız desteğin içeriğine göre değişebilir. Genellikle paket olarak sunulan fiyatlarda, web sitenizin amacına göre belirlenen bazı bileşenler toplanır ve paket fiyatları buna göre sunulur. Aslında web sitesinin nasıl tasarlanacağından, kullanılacak hosting hizmetlerine kadar birçok değişken web sitesi fiyatlarını belirler. Eğer web sitesi yaptırmayı düşünüyor ve bu konuda fiyat almak istiyorsanız, aşağıda sözünü ettiğimiz konularda hazırlık yapmanız zaman ve para kaybetmenizin önüne geçebilir.

Web Sitesi Bileşenleri Nelerdir ?

Bir web sitesi, internet üzerinde sizin için ayrılmış bir alandır. Bu alanın, sizin belirlediğiniz bir ismi olur ve alanın dünyanın her yerinden ziyaretçilere 7/24 açık olabilmesi için bir hosting hizmetinden faydalanırsınız. Web sitesi fiyatları söz konusu olduğunda alan adı ve hosting hizmetleri web sitenizi açık tutabilmeniz için düzenli ödeme yapmanız gereken bileşenlerdir. Bunun dışında, web sitesi sayfalardan oluşur. Burada da işin içine en önemli bileşen yani web tasarımı girer. Web tasarımı bir web sitesinin hangi amaçla kurulduğuna ve hedef kitlesine göre değişiklik gösterir. Tasarımlar belirli yazılımlar kullanılarak yapılır. Eğer kendinize özel bir tasarım istiyorsanız, bunun için sıfırdan kodlama yapmak gerekmektedir. Bunun yanında hazır tasarımlar kullanılması da mümkündür. Web sitesi ile birlikte, alan adınızı içeren mail hesapları da verilir. Özellikle şirketler için alan adını içeren mail adreslerini kullanmak, kurumsallık açısından önemlidir.

Detaylı bilgi için: Web Sitesi Kurmak İçin Ne Gerekir ?

Web Sitesi Fiyatları Konusunda Nasıl Bilgi Alınır ?

Web sitesi yaptırmak istiyorsanız, internette kısa bir araştırma yaparak paket fiyatlarına göz atabilirsiniz. Web sitesi fiyatları söz konusu olduğunda, özellikle ilk defa web sitesi yaptıracaksanız, bu hizmeti veren firmalarla görüşmek ve ne amaçla, hangi hedef kitle için web sitesi yaptırmak istediğinizi anlatmak yerinde olacaktır. Böylece sizin için paket satın almak mı daha doğru olur, yoksa kendinize özel bir fiyat çıkartmak mı, karar verebilirsiniz. Web sitesi yaptırmadan önce, web siteniz ile ilgili bazı konularda karar vermiş olmanız önemlidir. Web sitenizi hangi amaçla yaptırıyorsunuz, hedef kitleniz kim olacak, web sitenizde SEO çalışmaları yaptıracak mısınız, sosyal medya tarafında destek almayı planlıyor musunuz gibi soruları kendi açınızdan cevaplamış olursanız, almak istediğiniz hizmetler de buna göre düzenlenebilecektir.

Web sitesi tasarım fiyatlarını belirleyen bir diğer önemli hizmet de destek hizmetidir. Birçok firma belli oranda destek hizmetini paketlere dahil eder. Özellikle ilk defa web sitesi yaptıracaksanız destek hizmetlerine ihtiyacınız olacağını unutmamalısınız. Destek, web siteniz ile ilgili bir sorunu çözmeyi kapsayacağı gibi, çeşitli güncellemelerin yapılmasını da kapsayabilir. Bu konuda hizmeti almadan önce hizmet alacağınız firma ile görüşmenizde fayda vardır.

Web Sitesini Nereye Yaptırmalıyım ?

Web tasarım firması seçmek zor olabilir. Bu süreçte birden fazla yerle görüşmek, en iyi kiminle iletişim kurduğunuzu, beklentilerinizi kimin en iyi anladığını görmenizde faydalı olabilir. Bunun yanında çalışacağınız firmanın yaptığı diğer işlerin niteliğine ve ziyaretçi sayılarına bakmak faydalı olabilir. Amacı ne olursa olsun, bir web sitesi ziyaretçi çekmek için yapılır. Bu yüzden başarısı da hem çektiği ziyaretçi ile hem de ziyaretçileri web sitesinin amacına ne kadar yönlendirdiği ile ölçülebilir. Örneğin bir e ticaret sitesinin amacı satış yapmaktır. Bu yüzden çektiği ziyaretçilerin kaçının satın alma gerçekleştirdiğine bakmak, web sitesinin amacına ulaşıp ulaşmadığı konusunda size bilgi verebilir. Web sitesi fiyatları hizmet alacağınız web tasarım firmasını seçerken elbette önemlidir fakat önemli olan ucuz hizmet değil en iyi hizmeti en uygun fiyata alabilmektir.

 

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?

Ortalama puan / 5. Oyalan Kişi Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir