Sosyal Medya Yönetimi ve Danışmanlığı Fiyatları

Marka değeri, günümüzde hedef kitleyle doğrudan kurulan iletişim ve etkileşime bağlı. Bu etkileşimi arttırmanın ve markaya değer kazandıracak hâle getirmenin yolu da iyi bir sosyal medya yönetiminden geçiyor. Profesyonel bir sosyal medya yönetimiyle, müşterilerin sorunlarına kısa sürede çözümler bulabilir, müşterilerinizi kampanyalarınızdan kısa sürede haberdar ederek etkileşimi arttırabilir, ürün ve hizmetlerinizle ilgilenen hedef kitleye ulaşarak müşteri kitlenizi genişletebilirsiniz. Ancak nitelikli bir hizmet almak için fiyat skalası hakkında bilgi sahibi olmakta fayda var.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, Linkedin gibi platformlarda yer alan kurumsal hesapların yönetilmesi sosyal medya yönetimi olarak adlandırılır. Sosyal medya yönetimi, kurumsal iletişim ve marka imajı için önemli bir aktivitedir. Ayrıca, sosyal medyanın etkili bir pazarlama mecrası olduğunu da söylemek gerekir. Hesapların yapılandırılması, görsel ve metin paylaşımların düzenine ve paylaşım sıklığına karar verilerek aksiyona geçilmesi sosyal medya yönetiminin temel aktiviteleri olarak kabul edilebilir.

Sosyal Medya Yönetimi Neden Gereklidir?

Yapılan araştırmalar, üç milyar insanın Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya platformlarının en az bir tanesini kullandığını göstermekte. Bu oran, dünya üzerindeki insan popülasyonunun yarısına tekamül ediyor. Hootsuite’in 2018 yılında yaptığı araştırma ise ülkedeki toplam nüfusun %63’ünün sosyal medyayı aktif bir biçimde kullandığını gösteriyor.

Bu sonuçlar, gerek Türkiye’de gerekse dünya genelinde toplam nüfusun önemli bir yüzdesinin sosyal medya kullanıcısı olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla, ürün ve hizmetlerinize ihtiyaç duyan kitleye ulaşabilmek için bu mecraları etkili bir biçimde kullanmanız gerekiyor.

Diğer yandan, sosyal medya platformlarında yapılan kampanya çalışmalarının diğer mecralara göre çok daha etkili olduğu bilinmekte. Bu mecralardaki beğenme, paylaşma ve yorum özellikleri sayesinde hızlı etkileşim almak, hatta müşteriyi kampanyanın gönüllü bir parçası hâline getirmek mümkün. Nitekim buralarda gazete, televizyon, radyo reklamları gibi tek taraflı iletiler değil, saniyeler içinde gerçekleşen bir etkileşim söz konusu. Hedef kitlenizle olan etkileşimi güçlendirerek sağlam bir marka imajı inşa etmek için bu mecraları kullanabilirsiniz.

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Etkili bir sosyal medya yönetimi için öncelikle hedef kitle analizi yapılmalıdır. Firmanın ürün ve hizmetlerine ihtiyaç duyan kitlenin demografik özellikleri (yaş aralığı, cinsiyet, meslek, maddi durum vs) araştırılarak, bu kitlelere hitap edecek çalışmalar yapılması gerekir. Örneğin, firmanın ürünleri çalışan insanlara hitap ediyorsa, paylaşımların mesai saatlerine göre yapılması faydalı olacaktır.

Sosyal medya yönetimi, SEO için de oldukça önemlidir. Firmanın kurumsal web sitesini arama motorlarında görünür kılmak için sosyal medyadan da link almak gerekir. Bu da kullanıcıyı aksiyona çağıracak paylaşımlar ile mümkündür. Kitleye hitap eden etkili ve ilgi çekici paylaşımlarla, kullanıcıların web sitesini ziyaret etmeleri sağlanabilir ve bu şekilde sitenin trafiği arama motorlarında görünürlük kazandıracak biçimde arttırılabilir.

Müşteriyle olan etkileşim de sosyal medya yönetiminin önemli bir parçasıdır. Firmaların hizmetlerine yönelik şikâyetler genellikle sosyal medya kanalları üzerinden (Google, Facebook, Foursquare) yapılmaktadır. Müşterilerden gelen talep, öneri ve şikâyetlere geri dönüşler yaparak, hizmetlerdeki aksaklıkları düzeltmek ve müşterinin memnuniyetini kazanmak mümkündür. Bu bakımdan sosyal medya, hem marka imajı hem de kriz yönetimi için önemlidir.

Sosyal Medya Yönetimi Danışmanlığı Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Sosyal medya yönetimi, süreklilik arz eden bir aktivitedir. Müşterilerden gelen taleplerin doğru zamanda yanıtlanması ve paylaşımların belli bir sıklıkta yapılması son derece önemlidir. Bu yüzden, sosyal medya danışmanlığı fiyatları aylık ödeme planlarıyla belirlenir. Uzman bir ekip tarafından yürütülen yönetim süreci, firma için faydalı olacaktır.

Fiyatları belirleyen birçok unsur olduğunu da belirtmek gerekiyor. Nitekim bir sosyal medya hesabını yönetirken görsel, video ve metin içeriklerinin oluşturulması ve paylaşımların belli bir sıklıkta yapılması gerekiyor. Ayrıca sayfaya gelen trafiğin analiz edilmesi de son derece önemli. Tüm bunları yapmak için çeşitli araçlar gerekebilir ve bu araçların fiyatları maliyetleri biraz arttırabilir. Ayrıca, sosyal medya sayfaları üzerinden kampanya ve promosyonlar da zaman zaman maliyet gerektirecektir.

Nihayetinde, sosyal medya yönetim ücretleri büyük ölçüde rekabet güçlüğü, hedef kitlenin özellikleri, paylaşım sıklığı ve paylaşım ögeleri gibi hususlar belirler. Yönetilen sosyal medya hesaplarının sayısı da fiyat üzerinde etkilidir.  Profesyonel bir ekip tarafından yapılan sosyal medya yönetimi, marka değerini arttıracak ve dolayısıyla ürün ve hizmetlere olan talebin yükselmesini sağlayacaktır.

Sosyal Medya Yönetim Paket Seçenekleri

Sizin için uygun sosyal medya danışmanlık paketini seçip, ticari başarınızı arttırabilirsiniz.

Başlangıç Paket
650
2 Hesap /Aylıkİletişime Geç
Başlangıç
Hedef Kitle Tespiti
Kurumsal Kimlik Oluşturma
Aylık Faaliyet Raporu
Hesap Açıklamalarının Düzenlenmesi
Kapak Fotoğrafı Oluşturma
20 Adet Sosyal Medya Görsel Tasarımı
Paylaşım Etiketlerinin Düzenlenmesi
Standart Paket
950
2 Hesap /Aylıkİletişime Geç
Standart
Hedef Kitle Tespiti
Kurumsal Kimlik Oluşturma
Aylık Faaliyet Raporu
Hesap Açıklamalarının Düzenlenmesi
Kapak Fotoğrafı Oluşturma
30 Adet Sosyal Medya Görsel Tasarımı
Paylaşım Etiketlerinin Düzenlenmesi
Reklam Yönetimi
5 Reklam Görseli Tasarımı
Gelişmiş Paket
1650
2 Hesap /Aylıkİletişime Geç
Gelişmiş
Hedef Kitle Tespiti
Kurumsal Kimlik Oluşturma
Aylık Faaliyet Raporu
Hesap Açıklamalarının Düzenlenmesi
Kapak Fotoğrafı Oluşturma
30 Adet Sosyal Medya Görsel Tasarımı
Paylaşım Etiketlerinin Düzenlenmesi
Reklam Yönetimi
10 Reklam Görseli Tasarımı
Kampanya ve Promosyon Oluşturma
Fenomen Pazarlaması

Sizin için uygun çözümü sunuyoruz.

İhtiyacınız olan hizmeti ve maliyetleri konuşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.