SEO Uyumlu İçerik Neden Önemlidir ?

SEO Uyumlu İçerik Neden Önemlidir ?

SEO uyumlu makale yazıların önemi sitelerin arama motorlarında önemli rol oynamaktadır.hangi konu olursa olsun makale yazısı özgün olması gerekmektedir.Sektörel site olsun blog veya haber sitesi olsun mümkün olduğunca özgün olmasına dikkat etmek gerek. Sitenin başarısındaki en büyük pay makale yazılarına bağlıdır, çünkü gelen site ziyaretçileri yazı okuduğunda; anlamlı açıklayıcı ve uzun makale olması içeriğin daha doyucu olmasını sağlayacaktır.  Anlamlı, açıklayıcı ve uzun makaleler sitedeki ziyaretçilerin sitede kalma oranında da büyük etki yaratmaktır. Dil bilgisi kuralına uygun makale, insanların daha fazla ilgisini çekmektedir. Yazdığınız makale alexa sıralamanızı düşürecek, siteden çıkma oranında etki yaratacak ve arama motorlarında alt sıralara düşmesine neden olacak şekilde biçimlendirilmemelidir.

Ancak bu şekilde daha fazla ziyaretçi toplanabilir. İnternet siteniz bir sektör için tasarlanmışsa ve sitenizde SEO uyumlu özgün makale varsa bu da rakiplerinizi geride bırakma ihtimali yükseltecektir. Böylece arama motorunda sektörünüzdeki herhangi bir konu arandığında rahatlıkla ziyaretçi çekmeniz de kaçınılmaz olacaktır. Aynı zamanda internet sitenizin içinde kopya içerik olması kurumsal itibarın zedelenmesine neden olur ve google sıralamanızda gerilere düşmenize sebebiyet verebilir. İçeriklerin arama motorunda çıkmaması ve aynı kelimelerle tekrarlanmış makalelerin web sitesinde bulunması ise Google tarafından spam cezası almanıza neden olabilecektir. Bu durum sitenizi amaçsız ve kullanılamaz hale geleceğine işaret eder. Tam tersi durumlarda ise SEO uyumlu özgün içerikli siteniz ön sıralara çıkacak bu sayede daha yüksek ticari gelir elde etmeniz mümkün hale gelecektir.

SEO Uyumlu İçerik Üretimi

İster  sektörel bir siteniz olsun ister devamlı içerik üreten bir bloğunuz, isterse de e-ticaret ürün satan bir siteniz olsun içeriklerinizin her daim SEO uyumlu olması gerekecektir. Arama motorlarında daha hızlı yükseliş yaratmak için önemi  yüzde yüz özgün ve SEO uyumlu içeriklerin önemli oldukça yüksektir.  Çünkü herhangi bir web sitesinin sadece arama motorlarında index alıyor olması yeterli değildir. Her zaman üst sıralara çıkmanızı sağlayacak olan aynı zamanda da arama sonuçlarında yükseltme payınızı arttıracak olan en birincil faktör sağlam içerikler oluşturmak olacaktır. Özenle hazırlamış olduğunuz sayfanızın ,ürünlerinizin ve yazılarınızın, Google arama sonuçlarında ilk 2 sırada olabilmesi için makale içerisinde SEOya ve sektöre uygun olarak bazı anahtar kelimelerin kullanılması şarttır. Öyle ki günümüzde  Google’da yapılan aramalarda %100 tıklamanın 1 sıraya ait olduğu %30 tıklamanın 2 ve 3 yer alan sitelere ait olduğu görülmüştür.  Tam da bu noktada SEO uyumlu içeriklerin, başarılı web siteleri için ne denli önemli olduğunu görmek de kaçınılmaz olacaktır.

Rakipleriniz arasında üst sıralarda yer almak için dikkatli içerik üretimi son derece önemlidir. Bu nedenle de içerik oluşturucuları Google gibi büyük bir arama motorunun istediği arama faktörlerini mutlaka göz önünde bulundurmalıdır. Yazarların istenilen konularda daha önceden deneyim elde etmiş olması da, içeriklerin daha başarılı olmasında önemli rolü vardır.

Detaylı bilgi için: SEO için özgün içerik kullanmak

SEO Uyumlu İçerik Nasıl Hazırlanır?

SEO uyumlu içerik yazmak yeterli deneyim elde edildiğinde çok zor bir şey değildir. Bu konuda başarılı olmak için dikkat edilmesi gereken ilk şey anahtar kelime çalışması olmalıdır. Anahtar kelime çalışmasında sektöre ait ve aranma hacmi yüksek olan kelime ya da kelimeler belirlenerek, makale içerisinde kullanılmalıdır. Bu tarz kelimelerin hepsini tek bir cümle içerisinde kullanmak ne yazık doğru olmayacaktır. Mümkün olduğunca anahtar kelimelerin yazının giriş, gelişme ve de sonuç kısmına eşit biçimde dağılmış olması gerekir. İçeriklerinizde kullanacağınız anahtar kelimelerin aranma hacmini belirlemek için Google kelime planlayıcısını kullanabilirsiz. Anahtar kelime planlayıcı bilindiği gibi Google Adword reklamları için de sık sık kullanılır.

SEO çalışmaları için de anahtar kelime planlayıcısın tercih etmek mantıklı bir seçim olacaktır. İkinci bir özellik olarak yine Google otomatik doldurma özelliğinin de kullanılması mümkündür. Öyle ki arama motoruna yazmış olduğunuz herhangi bir sözcükle Google tarafından sunulan önerilere erişme imkanınız vardır. Bu SEO çalışması için kullanılan en geçerli tekniklerden biri olarak bilinir. Google benzer önerileri aranma yaptıktan sonra da sonuç olarak karşınıza çıkabilir. Genellikle bu sonuçlar sayfaların en alt kısmında yer alır. SEOya uygun özgün içerik üretmekte anahtar kelime belirlemek için benzer önerilerdeki kelimeleri de tercih ederek, büyük bir başarı yakalayabilirsiniz.

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?

Ortalama puan / 5. Oyalan Kişi Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir