SEO Fiyatları

Sitenizi arama motorlarında görünür kılabilmek için içerik yönetimi, backlink inşası, site tasarımı gibi birçok hususa dikkat etmeniz gerekiyor. SEO’nun bu bakımdan farklı etkenlere ve ögelere sahip bir aktivite olduğunu söyleyebiliriz. Başlı başına zaman gerektiren ve profesyonelce yürütülmesi gereken bir süreç olduğu için, bu konuda nitelikli hizmet veren bir firmadan yardım almanızda fayda var. Uzman bir kuruluştan SEO hizmeti alarak, sitenizi arama motorlarında yükseltebilir ve markanızı görünür kılabilirsiniz.

SEO Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

SEO çalışmasının başarılı bir biçimde yürütülmesi için kullanılması gereken bazı araçlar bulunuyor. Ücretsiz araçların faydalarının sınırlı olduğunu ve bunların siteyi üst sıralara taşımak için yeterli olmayacağını belirtmekte fayda var. İçerik kontrolü, yazılım geliştirme, rakip analizi ve sıralama bulma gibi faaliyetler için kaliteli araçların kullanılması gerekir. Bu araçların ücretleri genellikle SEO faaliyetlerine dâhil edilir. Diğer yandan, masrafların rekabetle ve yürütülmesi gereken faaliyetlerle orantılı bir biçimde arttığını söylemekte fayda var.

Rekabet:

Her arama teriminde belli bir rekabet oranı vardır. Sitenizi arama terimlerinde yükseltebilmek için, aynı terimlerde kaydolan sitelerle rekabet etmeniz gerekir. Rekabet zorlaştıkça, SEO için yapılması gereken çalışmalar artacak ve bu durum doğal olarak fiyatları da etkileyecektir.

SEO çalışmasına başlamadan önce, sitenizin listelenmesini istediğiniz anahtar kelimeleri belirlemeniz ve bu kelimelerdeki rekabet durumunu gerekir. Sonraki süreçte çalışmalar, arama terimlerine ve rekabet oranlarına göre belirlenecektir. Bu süreçte, sitenizin sıralamasını öğrenmek ve arama terimlerindeki rekabet oranını ölçmek için çeşitli araçların kullanılması gerekiyor. Rekabet durumunu ölçmeden ve çalışmanın başındaki sıralamayı görmeden, raporlama yapmanın ve kaydedilen ilerlemeyi incelemenin imkânsız olduğunu belirtmekte fayda var.

Tüm bunlarla birlikte, başarılı bir çalışma yürütebilmek için aynı arama terimleri üzerinde rekabet edilen sitelerin analiz edilmesi, bu sitelerin rekabet gücünün tespit edilerek, stratejinin elde edilen verilere göre belirlenmesi gerekiyor. Rakip analizi için kullanılan yazılımlar, SEO fiyatlarının belirlenmesi üzerinde büyük bir etkiye sahip.

İçerik Yönetimi

Google başta olmak üzere arama motorlarının temel amacı, kullanıcılara arama terimleriyle alakalı, faydalı içerikler sunabilmektir. SEO kriterleri de temelde bu prensibe göre belirlenir. Sitenin Google dizininde arama terimleriyle eşleşmesi için sitenin sayfa açıklamalarında, meta tag ve description kısımlarında, blog yazılarında ve mevcutsa ürün kategori açıklamalarında bu terimlerin geçirilmesi gerekir. Sitenizin arama terimlerinde görünür olması ve SEO puanının yükselmesi için özgün ve kaliteli içeriklere ihtiyacınız var. İçeriği başka bir yerden kopyalamış olmasanız bile, kullanılan kelimelerin ve cümle dizilişinin başka yerde yayınlanan bir metne benzemesi kopya olarak algılanmasına sebep olabilir. Bu yüzden, içerik yayınlamadan önce özgünlük araçlarıyla kontrol etmeniz gerekir.

Özgünlüğün SEO için tek kriter olmadığını belirtmekte de fayda var. Anahtar kelime oranına, alt başlıklara ve biçim ile ilgili ögelere de dikkat edilmesi gerekmekte. Bunun için ise, içerik yazımı esnasında kullanılan ve içeriğin SEO’ya uygun biçimlendirilmesini sağlayan ücretli yazılımların kullanılması gerekiyor.

Görsel Optimizasyonu

Görsel açıklamalarının sıralamaya olan etkisi hakkında kesin bir bilgiye sahip olmasak da, görsel aramaların ciddi bir trafik kaynağı olduğunu biliyoruz. Sitenize ve içeriklerinize eklediğiniz görsellere arama terimlerini girerek, optimizasyona katkı sağlayabilir ve görsel arama yapan kullanıcıların sitenize yönlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Görsellerin ilgi çekici olması, doğru boyutlandırılması ve site hızını olumsuz etkileyemeyecek şekilde biçimlendirilmesi gerekir. Bunlar için de birtakım görsel düzenleme araçlarına ihtiyaç olacaktır. İçerikler ne kadar kaliteli bir biçimde düzenlenmiş olursa olsun, görsellerin yanlış ve yetersiz biçimde kullanılması sitenin SEO puanına olumsuz etki edecek ve rekabet gücünü azaltacaktır.

Site Hızı:

Sitenin açılma hızı, SEO puanını etkileyen önemli ögelerden biridir. Açılma hızının düşük olması hem siteye yönelen kullanıcıların ilgisini kıracak hem de SEO puanını ciddi anlamda düşürecektir. SEO çalışmalarında, sitenin mevcut açılma hızını ölçen ve yavaşlatan ögeleri tespit eden programlar kullanılmaktadır.

Backlink/ Dış SEO Çalışmaları:

Backlink, SEO’nun en önemli ögelerinden biridir. Sitenin puanını büyük ölçüde diğer sitelerden alınan linkler belirler. Ancak bunun hassas bir konu olduğunu belirtmekte fayda var. Google, siteye ulaşan backlinklerin inorganik olduğunu, yani site puanını yükseltmek amacıyla yapıldığını tespit ettiğinde sitenin sıralamasını düşürmekte, hatta bazı durumlarda siteyi sıralamadan tamamen çıkarabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için, otoriter sitelerden alınan kaliteli linklere ihtiyacınız var.

Sosyal medya platformları, dizinler ve diğer sitelerden link çıkışı almak için içerik üretmeniz gerekecektir. Ayrıca sitenizi tanıtmak için kaleme alınan basın bülteni vb içerikleri yayınlatmak da ücrete tabii olabilir. Dolayısıyla, SEO hizmeti alırken bütçenin önemli bir kısmının backlink ve Dış SEO çalışmalarına ayrılacağını söyleyebiliriz.

SEO Çalışması Nasıl Değerlendirilir?

Arama motoru optimizasyonu, uzun ve sabır gerektiren bir süreçtir. Kısa vadede büyük sonuçlar almak zordur. Nitekim Google algoritmalarını sürekli olarak değiştiriyor ve bu durum arama terimlerindeki sıralamayı, sitelere yönelen trafiği ciddi anlamda etkiliyor. Dolayısıyla, optimizasyon çalışmasının başarısını ölçmek için, kısa vadeli sonuçlara değil, önceki verilerle karşılaştırma sağlayan raporlara bakmakta fayda var.

Bir SEO çalışmasının değerlendirilmesi, haftalık veya aylık raporlara bağlıdır. Sitenin arama terimindeki sıralamasını sürekli olarak değerlendirmek ve raporlamak gerekir. Eğer web sitesi, arama sonuçlarında öncekinden daha üst sıralarda yer alıyor ve sıralamasını kaybetmeyip yükseliyorsa, bu durum çalışmanın başarılı olduğunu gösterir. Ancak sıralama yükseltmek için sonraki süreçte dizinden çıkarılmaya sebep olacak manüpilatif yöntemlerden uzak durulmalıdır.

Site trafiğinin ölçümü de SEO çalışmalarının başarısını gözlemlemek için önemlidir. Dış SEO ve backlink çalışmaları doğru yapıldığı takdirde, siteye yönelen trafik yükselecek, içerikler daha çok talep görecektir. Sitenin aldığı trafik de haftalık ve aylık raporlara dâhil edilmelidir.

SEO Paketleri ve Fiyatları

Sizin için uygun SEO paketini seçip, ticari başarınızı arttırın.

Düşük Rekabet SEO Paketi
850
Aylık
Aylık Rapor Hazırlama
Anahtar Kelime Araştırması
Rakip Analizi
Sayfa Başlıklarının Düzenlenmesi
Sayfa Açıklamalarının Düzenlenmesi
Sayfa İçeriklerinin Düzenlenmesi
Görsellerin Düzenlenmesi
Linklerin Düzenlenmesi
Hız Analizi
Orta Rekabet SEO Paketi
1350
Aylık
Aylık Rapor Hazırlama
Anahtar Kelime Araştırması
Rakip Analizi
Sayfa Başlıklarının Düzenlenmesi
Sayfa Açıklamalarının Düzenlenmesi
Sayfa İçeriklerinin Düzenlenmesi
Görsellerin Düzenlenmesi
Linklerin Düzenlenmesi
Hız Analizi
Negatif SEO
Blog İçeriği Oluşturma
My Business Yönetimi
Yüksek Rekabet SEO Paketi
1950
Aylık
Aylık Rapor Hazırlama
Anahtar Kelime Araştırması
Rakip Analizi
Sayfa Başlıklarının Düzenlenmesi
Sayfa Açıklamalarının Düzenlenmesi
Sayfa İçeriklerinin Düzenlenmesi
Görsellerin Düzenlenmesi
Linklerin Düzenlenmesi
Hız Analizi
Negatif SEO
Blog İçeriği Oluşturma
My Business Yönetimi
Advertorial Reklam Çalışması
Basın Bülteni Çalışması
Tanıtım Yazısı Çalışması

Sizin için uygun çözümü sunuyoruz.

İhtiyacınız olan hizmeti ve maliyetleri konuşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.