seo firması

SEO Firması Nedir ?

SEO firması web sitenizin ilgili olduğu konuda arama yapıldığında, arama motorlarında diğer web sitelerinden daha üst sıralarda çıkmanız için çeşitli hizmetler verir. Dijital pazarlamanın ve e-ticaretin yaygınlaşması ile SEO firmaları tarafından verilen hizmetler de hem önemli hale gelmiş hem de yaygınlaşmıştır. Web sitenizde iyi bir SEO çalışması yapmak, çok işlek bir caddede büyük bir dükkan açmaya benzer. Web siteniz çok daha fazla insan tarafından ziyaret edilir, böylece ürün veya hizmetlerinizden birçok insan haberdar olur.

SEO Firması Nedir ?

SEO firması web sitenizin SEO analizlerini yapan, bu analizler sayesinde edindiği bilgileri arama motorlarında üst sıralara çıkmanız için kullanan firmalara verilen isimdir. SEO çalışamalarını ikiye ayırmak mümkündür. Analiz çalışmaları ve uyumlandırma çalışmaları. Bildiğiniz gibi arama motorları, bir kelime ya da kelime grubu arandığında, arayan kişi için en faydalı olacağını tespit ettiği siteyi en üst sırada çıkarır. Sonrasında da diğer siteleri yine faydaya göre sıralar. Bunu yapmasına olanak veren şey ise sürekli geliştirilen ve değişen algoritmalardır. Bu algoritmalar belli bir mantığa göre işler. Her ne kadar bu mantık arama motorları tarafından asla paylaşılmasa da, yapılan analizler sayesinde bazı kurallar tespit edilebilmektedir. SEO çalışmaları sırasında bu nedenle hem sizin web siteniz hem de rakiplerinizin web siteleri analiz edilir ve size özel bir SEO stratejisi çıkarılır.

SEO Firması Size Nasıl Bir Hizmet Sunar ?

Analiz ve uygulama/uyumlandırma hizmetleri SEO firması tarafından sunulan hizmetlerdir.  Analizler, hem sizin web sitenizde yapılır hem de rakiplerinizin web siteleri analiz edilir. Bundan sonra arama motorunda üst sıralarda yer almak için web sitenizde yapılması gereken değişiklik ve düzenlemeler planlanır. Bunların içinde web sitenize analizler sonucu çıkan SEO kurallarına uygun yeni içerikler yazılmasının yanında, web sitenizin yeniden tasarlanması da olabilir. Bu süreçte backlink de denilen site dışı optimizasyon hizmetleri de SEO firmaları tarafından sunulan hizmetlerdendir. İyi bir sosyal medya çalışması ile desteklendiğinde, SEO çalışmaları web sitenizin ziyaretçi sayısında gerçekten görülür bir fark yaratır.

SEO konusunda çalışmalar yapan firmalar, aynı zamanda sektörü yakından takip ettikleri için en son gelişmelere hakim olurlar. Dolayısıyla sürekli değişen SEO algoritmasını takip ve tahmin edebilirler. SEO firması ile çalışmak bu yüzden web sitenizin en güncel kurallara göre optimize edilmesini sağlar. SEO çalışmaları yapılırken tek bir kurallar bütünü olmadığını akılda tutmak gerekir. Sektörel bazda değişiklikler görülebilir. Bu yüzden profesyonelce yapılmış rakip analizleri, seo çalışmalarından en yüksek verimi almakta etkili olur. Web sitenize, web sitenizin dışından referans verilmesinin önemi de göz önüne alınırsa, site dışı çalışmaların ve sosyal medya çalışmalarının da profesyonelce yürütülmesi gerektiği ortaya çıkacaktır.

İlginizi çekebilir: Rakip firmaların SEO analizi nasıl yapılır ?

Firma Seçimi Yapmak

SEO çalışmalarınızı yapacak firmayı seçerken, hem analiz hem tasarım hem de içerik üretimi konusunda tecrübeli firmaları değerlendirmelisiniz. İçerik yazımı kısmındaki genel yanılgı SEO uyumunun yeterli olmasına yönelik yanlış algıdır. Unutmayın ki, algoritmalar arama yapan kişilerin faydalanacağını düşündüğü siteleri ilk sıralarda çıkarır. Bu yüzden, içerikler SEO uyumlu olmasının yanında, gerçekten okunabilir ve kullanıcılar için faydalı bilgiler içeren içerikler olmalıdır. SEO çalışmalarınız için firma seçerken, firmanın bu konudaki yaklaşımını sormak ve daha önce yaptıkları çalışmaları incelemek yerinde olacaktır. SEO firması seçmek önemli bir karardır ve seçiminizi yapmadan önce firmanın daha önceki çalışmalarını gözden geçirmek ve rakamsal olarak nasıl bir fark yarattığına bakmak yerinde olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir