SEO Çalışması Fiyatları

Google aramaları, satın alma davranışı üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Herhangi bir ürüne ya da hizmete ihtiyaç duyan kullanıcılar, ihtiyaçlarını arama motorlarında arattıktan sonra karşılarına çıkan en makul ve ikna edici sonuç doğrultusunda karar verirler. Bu bağlamda, arama motorlarında yer almak ve ön sıralarda olmak, kurumsal siteler için de oldukça önemlidir. Hizmet verilen alanla ilgili kelimelerin arama motorlarında üst sıralarda olması, müşteri kitlesinin siteye yönlendirilmesine yardımcı olmaktadır.

Arama motorlarında sıralama sahibi olmak için yapılan çalışmalar SEO (Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu) başlığı altında değerlendirilmektedir. SEO çalışmaları, günümüzde marka imajında önemli bir yere sahiptir. Bu başlık adı altında yapılan çalışmalar ise, müşteri kitlesinin firmaya yönlendirilmesini sağlamakla birlikte, olumlu bir imaj kazanılmasına yardımcı olacaktır.

SEO çalışması, profesyonel bir çalışma disiplini gerektirir. Optimizasyon, genellikle uzun vadeli bir süreçtir ancak profesyonel ve etkili bir çalışmayla kısa sürede sonuç elde etmek ve arama motorlarındaki sıralamayı iyileştirmek mümkündür. Çalışmanın temel amacı, doğru anahtar kelimelerle doğru kitleye ulaşabilmek, firmanın hizmetleriyle ilgilenen kullanıcıların web sitesine yönlenmesini sağlayabilmektir.

Çalışma yürütürken, rekabetin önemli bir unsur olduğunu belirlemekte fayda var. Optimizasyon, rekabet gerektirir ve buna bağlı olarak, başarı elde edebilmek için aynı anahtar kelime üzerinde rekabet eden diğer sitelerin önüne geçebilmek gerekir. Bu rekabet de SEO çalışması fiyatları üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Optimizasyon çalışmalarına başlamadan önce, ölçüm ve planlarla bir hareket stratejisi belirlemek doğru olacaktır.

Rekabet Oranı Yüksek Kurumsal Sitelerin SEO Çalışmaları İçin Fiyatlandırma

Anahtar kelimelerdeki rekabeti belirleyen birçok unsur vardır. Eğer bir Kurumsal SEO çalışması yapılıyorsa, sektördeki talebi göz önünde bulundurarak rekabet ölçümü yapmak gerekir. Ürün ve hizmet talep ediliyorsa, buna bağlı olarak arama motorlarında aratılacak ve bu sektörde hizmet veren firmalar, kullanıcılara ulaşmak için hizmet ile ilgili kelimelerde çalışmalar yapacaktır. Bu çalışmalar ne kadar sık yapılırsa, rekabetin o kadar güçleşeceğini belirtmekte fayda var. Dolayısıyla, fiyatlandırma söz konusu olduunda bu rekabet oranını gözden kaçırmamak gerekiyor.

Belirtildiği gibi, çalışmaya başlamadan önce anahtar kelimelerin belirlenmesi gerekir. Anahtar kelimelerdeki rekabet oranlarını ölçümleyen bazı yazılımlar bulunmaktadır. Çalışma planı, bu rekabet oranına göre belirlenir, dolayısıyla kullanılacak araçlar ve uygulanacak yöntemler de rekabet gücüne göre değişeceği için, fiyat büyük ölçüde bu ögelere bağlı olacaktır. Rakip analizi, içerik çalışmaları, sosyal medya yönetimi gibi süreçler optimizasyonun ayrılmaz parçalarıdır. Tüm bu durumlar göz önüne alındığında seo çalışmaları için fiyatlandırma sitenin görünür olacağı anahtar kelimelerdeki rekabet oranına bağlı olarak belirlenir.

Rekabet Kurumsal SEO Fiyatları Üzerinde Neden Belirleyicidir?

Arama motorları, karışık ve sürekli güncellenen algoritmalar ile çalışırlar. Ancak bu algoritmaların temel mantığı ve işlevi oldukça basittir. Arama motorunun temel amacı, kullanıcıya aranan terimler ile ilgili en alakalı, faydalı ve bilgilendirici sonucu gösterebilmektir. Örneğin bir kullanıcı “restoran” kelimesini arattığında, arama motorlarının kaliteli sonuçlar verebilmeleri ve kullanıcıyı bölgesindeki iyi restoranlara yönlendirebilmeleri gerekir.

SEO çalışmasının amacı ise, arama motorlarında güvenilir sonuçlar arasında yer almak ve hizmet ile ilgili terimlerle arama yapan kullanıcıların firmaya güven duymasını sağlamaktır. Diğer yandan, aynı sektörde hizmet veren birçok firma, doğal olarak arama motorlarında üst sıralarda isteyecek ve bununla ilgili çalışmalar yapacaktır. Tüm bu firmaların ve sitelerin arasından sıyrılarak, hedef kitleye ulaşabilmek için ise ciddi bir çalışma gerekir. Bu bakımdan kurumsal SEO fiyatları ile satın alınan, yalnızca bir sıralamadan ibaret değildir. İyi bir çalışma, firmaya duyulan güveni arttırır ve müşteri kitlesinin genişletilmesini sağlar.

Google SEO Fiyatları Üzerinde Belirleyici Olan Ögeler Nelerdir?

Optimizasyon, birçok bileşeni olan bir süreçtir. İçerik yönetimi, rakip analizi, basın bülteni çalışmaları, pr çalışmaları, grafik tasarım, yazılım gibi farklı branşlarda çalışmalar yapılması ve bunların tek bir amaca yönelik olarak koordine edilmesi gerekir. Doğal olarak, kullanılan araçlar ve yapılan çalışmalar da rekabet oranına göre belirlenir.

Çalışma öncesinde, sitenin anahtar kelimedeki sıralamasının belirlenmesi gerekir. Ayrıca, çalışmanın başarılı olup olmadığını görmek için, bu sıralama sürekli olarak kontrol edilmelidir. Sıralama ölçümü ise, bir takım ücretli araçlar ile yapılmaktadır. Söz konusu araçlar için ödenecek ücretler Google SEO fiyatları üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Çalışmalar ne kadar uzun ve zorlu olursa, bu araçlara duyulan ihtiyaç da o kadar artacaktır.

İçerik yönetimi de SEO sürecinin önemli bir parçasıdır. Sitenin arama motorları tarafından olumlu değerlendirilmesi ve sıralamada iyi bir yere sahip olabilmesi için, anahtar kelime odaklı, kullanıcıya hitap eden içeriklerin yazılması gerekir. Kopya, spin içerikler sitenin dizin dışına çıkarılmasına sebep olacağı gibi, kötü bir biçimde yazılmış metinler kullanıcıların sitede geçirdiği zamanı kısaltacak, kötü bir etki yaratacak ve marka değerini zedeleyecektir. İçerik üretim süreçlerini SEO çalışması fiyatları üzerinde önemli bir unsur olarak görmek faydalı olacaktır.

Tüm bunlarla birlikte, arama motorlarının web sitelerini değerlendirirken dikkate aldığı birçok unsur bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse, web sitesinin açılış hızı dâhi arama motorlarındaki sıralamayı etkilemektedir. Yazılım, grafik tasarım, görsel yönetimi gibi unsurlar, SEO puanı üzerinde büyük etkiye sahiptir. Diğer yandan, iyi bir SEO çalışması yürütmenin yolu sosyal medyayı efektif biçimde kullanmaktan geçer. Dolayısıyla, rekabet gücü yüksek kelimelerde çalışma yürütmek, doğal olarak masraflı olacaktır.

SEO Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

SEO, yalnızca anahtar kelimeler üzerinden backlink alınarak yürütülebilecek bir çalışma değildir. Yukarıda da belirtildiği gibi, içerik stratejilerinden sosyal medya yönetimine kadar birçok unsura sahiptir. Dolayısıyla SEO fiyatları hakkında bilgi edinirken, çalıştığınız ekibin tüm bu süreci koordineli bir biçimde yürütebileceğinden emin olmanız gerekir.

SEO Çalışması Fiyatları

Sizin için uygun SEO paketini seçip, ticari başarınızı arttırın.

Düşük Rekabet SEO Paketi
850
Aylık
Aylık Rapor Hazırlama
Anahtar Kelime Araştırması
Rakip Analizi
Sayfa Başlıklarının Düzenlenmesi
Sayfa Açıklamalarının Düzenlenmesi
Sayfa İçeriklerinin Düzenlenmesi
Görsellerin Düzenlenmesi
Linklerin Düzenlenmesi
Hız Analizi
Orta Rekabet SEO Paketi
1350
Aylık
Aylık Rapor Hazırlama
Aylık Rapor Hazırlama
Rakip Analizi
Sayfa Başlıklarının Düzenlenmesi
Sayfa Açıklamalarının Düzenlenmesi
Sayfa İçeriklerinin Düzenlenmesi
Görsellerin Düzenlenmesi
Linklerin Düzenlenmesi
Hız Analizi
Negatif SEO
Blog İçeriği Oluşturma
My Business Yönetimi
Yüksek Rekabet SEO Paketi
1950
Aylık
Aylık Rapor Hazırlama
Anahtar Kelime Araştırması
Rakip Analizi
Sayfa Başlıklarının Düzenlenmesi
Sayfa Açıklamalarının Düzenlenmesi
Sayfa İçeriklerinin Düzenlenmesi
Görsellerin Düzenlenmesi
Linklerin Düzenlenmesi
Hız Analizi
Negatif SEO
Blog İçeriği Oluşturma
My Business Yönetimi
Advertorial Reklam Çalışması
Basın Bülteni Çalışması
Tanıtım Yazısı Çalışması

Sizin için uygun çözümü sunuyoruz.

İhtiyacınız olan hizmeti ve maliyetleri konuşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.