Kurumsal SEO Danışmanlığı Hizmetleri

Kurumsal SEO Danışmanlığı Hizmetleri

Kurumsal arama motoru optimizasyonu hizmetleri, kurumunuza ait ya da bireysel olarak sahibi olduğunuz web sitelerini arama motorlarının algoritmalarına göre düzenleyerek web sitenizin aramalarda ilk sayfada çıkmasını sağlayan hizmetlerdir. Bu hizmetler, analiz ve uygulama aşamalarından oluşur. Analiz aşamasında rakiplerinizin ve sizin web siteniz analiz edilirken, uygulama aşamasında site içi ve site dışı SEO çalışmaları yapılır. Tüm bu hizmetleri tek bir firmadan almanız, süreci hızlandırır ve kolaylaştırır.

Kurumsal SEO Nedir?

Arama motorlarının siteleri değerlendirirken kullandıkları çeşitli ögeler vardır. Bu ögeleri iyileştirerek, web sitesini arama motorlarında üst sıralara çıkarmak için yapılan çalışma SEO (Search Engine Optimization) olarak adlandırılır. SEO çalışmasının temel amacı, algoritma değişikliklerini takip ederek, sitenin arama motorlarının kriterlerini yerine getirip getirmediğini analiz etmek ve bu kriterleri yerine getirmek için çalışmalar yürütmektir.

Satış, pazarlama, kurumsal tanıtım için yapılan ve firmalara arama motorlarında görünürlük kazandırmak için yapılan SEO çalışmaları da SEO çalışması olarak adlandırılır. SEO çalışmaları, yöntem bakımından standart SEO metotlarıyla benzerdir. Ancak ürün satışı için yapılan çalışmaları, Google Merchants optimizasyonunu ve e-ticaret uygulamalarını da kapsayabilir. Tüm bunlarla birlikte, SEO çalışmaları profesyonel bir ekip tarafından yönetilmelidir.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Nedir?

Arama motoru optimizasyonu, birçok farklı ögeden oluşmakla birlikte, uzmanlık gerektiren bir konudur. İyi bir SEO çalışması için site içi ve site dışı çalışmaların etkili bir biçimde yürütülmesi, rakip analizinin profesyonelce yapılması, içerik stratejilerinin sitenin puanını arttıracak biçimde belirlenmesi gerekir. Tüm bu süreç ise içerik yönetimi, web tasarım, yazılım, grafik tasarım gibi farklı branşlarda uzmanlaşmış bir ekiple çalışmayı gerektirir. Söz konusu SEO ise, e-ticaret ve dijital pazarlama uygulamaları da çalışmanın içinde yer almalıdır.

SEO danışmanlığı, tüm bu uygulamaları kapsayan bir çalışmadır. Ürün ve hizmetlerinizi arama motorlarını kullanan kişilere ulaştırabilmek, hizmet verdiğiniz sektörde tanınır olabilmek için iyi bir danışmanlık hizmeti almanız gerekir. Profesyonel bir ekip tarafından verilen danışmanlık hizmetiyle firmanızın tanınırlığını arttırabilir, hedef kitlenize daha kolay ulaşabilir ve müşteri kazanabilirsiniz.

SEO Çalışmaları Nasıl Yürütülmelidir?

Belirtildiği gibi, SEO çalışmasının temel amacı, web sitesini belli arama terimlerinde görünür kılabilmektir. Kurumsal siteler için google SEO söz konusu olduğunda ise, detaylı bir çalışma gerekir. Nitekim arama motorları sıralaması yalnızca sitenin görünürlüğünü etkilemez. Aynı zamanda, rekabet gücüne de ciddi anlamda etki eder. Firmanız arama motorlarında ne kadar görünür olursa, hedef kitleniz ile olan iletişiminiz o kadar kuvvetli olacaktır.

Anahtar Kelime Seçimi:

Google algoritması, kullanıcıya arama terimleriyle alakalı ve nitelikli sonuçlar vermek üzerine kuruludur. SEO çalışmasının da büyük ölçüde bu amaca yönelik olduğunu belirtmekte fayda var. Firmanızın hizmetine ihtiyaç duyan kullanıcılara ulaşabilmek için, bu hizmet ile ilgili doğru anahtar kelimeleri belirlemeniz ve çalışmayı bu kelimelere yönelik bir çalışma yürütmeniz gerekir. Yanlış anahtar kelimelerle çalışma yürüttüğünüzde, sıralamada iyi bir yer kazansanız bile firmanızın hizmetleriyle ilgilenen kullanıcılara ulaşmanız zorlaşacaktır.

Rakip Analizi:

Anahtar kelimeler belirlendikten sonra, bu anahtar kelime üzerinde rekabet eden diğer sitelerin ve firmaların incelenmesi gerekir. Google da üst sıralarda yer almak , bir rekabet alanıdır ve burada görünür olabilmek için ciddi bir rekabet gücüne sahip olmak gerekir. Rakiplerinizin öne çıktığı anahtar kelimeleri, web sitelerini analiz etmeniz gerekir. Öne çıkmak istediğiniz anahtar kelimelerde, ilk sayfada görünen siteleri analiz ederek, etkili bir çalışma yürütmek için gerekli olan verileri edinebilirsiniz.

İçerik Stratejisi:

İçerik yönetimi, SEO çalışmalarının en önemli aşamasıdır. Google botları, web sitesinin anahtar kelimelerdeki yetkinliğine içeriklere göre karar verir. Arama terimleriyle ilgili, iyi yazılmış ve özgün içerikler, siteyi üst sıralara taşır. Ancak kopya veya spin içerikler sitenin SEO puanını düşünerek dizinin dışına itilmesine sebep olacaktır. Özgün ve etkili içeriklerle sitenizi arama terimlerinde ön sıralara taşıyabilir, kullanıcıların markanızla ilgilenmek için ikna olmasını sağlayabilirsiniz.

Web Site Mimarisi:

Sitenin tasarımı da SEO üzerinde etkilidir. Sitedeki görsellerin doğru biçimde konumlandırılmış olması, açılış hızının yüksek olması ve sitenin kullanıcıya hitap edecek bir tasarıma sahip olması, SEO puanını arttırır. Bu özelliklere sahip olmayan bir web sitesi, kaliteli içerikler barındırsa dâhi düşük bir SEO puanına sahip olacaktır. Bu yüzden, içerik ve anahtar kelime stratejisinin SEO için dikkat edilmesi gereken tek unsur olmadığını hatırlatmak faydalı olacaktır.

Kurumsal SEO Firmaları Arasında Seçim Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle, SEO çalışmasının anahtar kelime odaklı bir içerik stratejisinden ibaret olmadığını belirtmekte fayda var. Kullanıcının içerikleri okurken sitede geçirdiği süre de SEO puanını etkileyen bir önemli unsurlardan biridir. Bu yüzden, anahtar kelimelerin vurgulandığı içeriklerin üretilmesi ve bu terimlerle backlink alınması, iyi bir SEO çalışması için yeterli değildir. Kullanıcıyı marka ile ilgilenmeye ikna eden ve ihtiyaç duyduğu konular hakkında bilgi edinmesini sağlayan içerikler olmadığı sürece, arama motorlarında belli bir sıralamaya ulaşılsa bile bu bir şey ifade etmeyecektir.

Dolayısıyla, bir kurumsal SEO firmasıyla anlaşırken, profesyonel bir hizmet verildiğinden emin olunmalıdır. Belirtildiği gibi, arama motoru optimizasyonu başta içerik stratejisi olmak üzere birçok unsurdan oluşur. Tüm bu süreçler, profesyonelce yönetilmeli ve firmanın marka mimarisine uygun bir çalışma yapılmalıdır. Başka bir biçimde ifade etmek gerekirse, SEO çalışması yalnızca arama motorlarındaki sıralamayı yükseltmeyi amaçlamaz. Marka imajını güçlendirerek kullanıcıların güvenini kazanmak, SEO çalışmalarının başlıca amaçları arasındadır.

Sonuç olarak, Google başta olmak üzere arama motorlarında görünür olmayan bir firmanın, kurumsal alanda başarılı olması mümkün değildir. İyi bir SEO hizmeti alarak, firmanızı görünür kılabilir ve hedef kitlenize nitelikli bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Kurumsal SEO Paketi Seçmek

Seo çalışmaları belirli anahtar kelimelerden oluşan çalışmalardır. Bu çalışma ile Google’da daha kolay bulunurluk sağlanır. Asıl amaç firmayı yansıtan hedef kitleye ulaşmaktır. SEO çalışmalarının, alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Yanlış yapılan Seo çalışmaları firmanın Google’da geri plana düşmesine sebebiyet verebilir.  Kurumsal SEO paketi seçerken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. Bunlardan 1.si site içi ve site dışı SEO çalışmalarıdır. Site içi SEO; sitede bulunan tüm ürünlere yapılan bir çalışmadır. Ve oldukça detaylı bir çalışmadır. Site dışı SEO ise daha genel ama kapsamlı bir çalışmadır. Diğer seçenek ise firmanın sosyal medya hesaplarına backlink verilmesi işlemidir. Bu işlemler SEO paketini kapsar. Uzman bir kişi tarafından bilgi alarak hangi paketi seçeceğinize karar verebilirsiniz.

Kurumsal SEO Fiyatları Nasıl Belirlenir?

SEO, kısaca tanımlamak gerekirse Google’da bulunabilirliktir. SEO daha çok kurumsal firmaların işine yaran bir çalışmadır. Firmayı yansıtan anahtar kelimeler kullanılarak Google’da kişilere erişilmeyi sağlar. Ama asıl amaç firmayı yansıtan kişilere ulaşmaktır. Örneğin; kitap satışı yapan bir firmaysa, ona özgün anahtar kelimeler kullanılarak çalışmalar yapılmaktadır. Yanlış anahtar kelimeler kullanıldığı zaman istenilen hedef kitleye ulaşılamayacaktır. Bu yüzden de satış gerçekleşmeyecektir. Bu nedenle, bu tür işlemlerin bir uzman tarafından yapılması gerekir. Kurumsal firmalar için SEO yapan firmalar seçilmelidir. Kurumsal SEO fiyatları belirlenirken, firmanın sitesine istediği çalışma, site içi veya site dışı Seo olarak fiyat ayrımı yapılmaktadır. Aynı zamanda kişilerin isteğine bağlı olarak da bazı sosyal medya hesaplarına backlink verilerek, Google’da daha çok görünürlük kazandırılır. Bu da fiyatta değişikliğe sebebiyet verebilir.

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?

Ortalama puan / 5. Oyalan Kişi Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir