istanbul web tasarım

İstanbul Web Tasarım

Web tasarım genel olarak Web 1.0 sırasında yapılamayan aktiviteleri kolaylaştıran bir olgudur. İnternet sitelerinin Web 2.0 ile daha da geliştirilebilir ve değiştirilebilir bir hal alması sebebiyle web tasarımın önemi de ortaya çıktı. İnternet ve web hizmetleri artık iletişimi ve birbirine bağlı kalmayı da beraberinde getirmiştir. İnternet çağında büyüyen nesiller kavramının ortaya çıkışıyla çok fazla enformasyona sahip bireyler ortaya çıktı. Bu enformasyon ile yetişen yeni neslin taleplerinin sürekli değişkenlik göstermeye başlaması ile web tasarımın da değişkenlik göstermesi kaçınılmaz olmuştur. Bireyler internet sitelerinde artık saatlerini harcıyor, çevrimiçi odalarda sohbet ediyor ve etkileşim kuruyor. Paylaşım kültürüyle hayatlarının büyük bir kısmını internet ortamına aktarıyor. Bu kadar farklı istekleri ve beğenileri olan bir kültürel ortamda web tasarım da oldukça farklı trendlere ve yeniliklere ev sahipliği yapıyor.

Web tasarım kültürü ülkemizde de oldukça yaygınlaşmaya başladı. Özellikle 2000’li yılların başından itibaren çeşitli internet siteleri de Türkiye’de yayılıyor ve ilgi görüyor. Genel olarak internet teknolojilerinin gelişmesi ve donanımsal olarak yaşanan yüksek gelişmeler sebebiyle webin alanı genişledi. Akıllı telefon kullanımı da elbette web tasarımını etkileyen bir unsur oldu. Artık sadece masaüstü bilgisayarlar için siteler tasarlanmıyor, mobil telefonlar için de tasarlanıyor. Böylece hedef kitlenin ihtiyaçları içerisinde mobil tarafa da ağırlık verilmeye başlanıyor. Web tasarım özellikle pek çok programlama dili ile yapılmaktadır. Bu diller içerisinde CSS3 ve HTML dilleri bulunur. Bunun yanında Bootstrap gibi kütüphaneler eşliğinde de oldukça yaygın ve zengin içerikli web tasarımlar yapılması mümkün hale gelmiştir.

İstanbul Web Tasarım Nasıldır?

Türkiye’de gelişen internet sektörü özellikle İstanbul’da faaliyetini büyük ölçüde sürdürmektedir. Piyasadaki pek çok web sitesi, sunduğu ürün ve hizmetlerle hedef kitlelerine avantajlı seçenekler sunmakta. İstanbul web tasarım anlamında oldukça büyük bir gelişim göstermektedir. Bunun sebeplerinden birisi; pek çok teknoloji ve bilişim sektöründen oyuncunun yer alması, sürekli işe alımların olması ve kaliteli işlerin sürekli olarak ortaya çıkartılmasıdır. Serbest şekilde çalışan pek çok önyüz (front-end) tasarımcısı da İstanbul’da ikamet etmektedir. Genel olarak web tasarım kültürünün San Francisco kadar geliştiğini söyleyemesek de yine de eski bir geçmişi bulunmaktadır.

Web tasarım, internetin çağımızda güçlendiği şu devirde en büyük iletişim aracı oldu. Artık yapılan her iş için internete başvurmadan duramıyor ve bunu alışkanlık haline getiriyoruz. Web siteleri için yenilikçi çözümler, responsive mobil siteler ve daha birçok yeni teknoloji Web 3.0’a doğru yol

aldığımızı gösteriyor. Çok hızlı değişen internet çağında bir yıl önceki trend artık geçerliliğini koruyamayabiliyor. Estetik kaygılar, kullanıcıların beklentilerinin ölçümü, insanları etkilemenin yeni yollarının aranması, hedef kitlelerin ihtiyaçlarına cevap veren web sitelerinin tasarımının yapılması artık önemli olmaktadır.

Böylesine yüksek hızla değişen bir web tasarım çağında özellikle istatistikler üzerinden yapılan ve belirlenen stratejilerin her zaman için başarıya ulaşabileceğini söylemek güçtür. Kullanıcıları iyi tanıyan, hedef kitleyi iyi bilen, psikoloji, sosyoloji ve insan doğasından anlayan herkes başarılı bir web tasarım yürütebilir. Bunun için oyunlaştırma gibi teknikler de kullanılabilir. Site üzerinde geçirilen zamanın artırılması her şeye bedeldir. Özellikle web tasarımda, görselliğin oldukça etkili olması nedeniyle bir grafik tasarımcıyla çalışmak etkili olmaktadır. Web tasarımın geleceği yine hızlı değişimlere ayak uyduranların geleceği olacak.

İstanbul Web Tasarım Ajansları Arasında Neden Biz?

Ajansımız; markalaşma ve etkili iletişim becerileri için birçok firmaya danışmanlık hizmeti vermektedir. Sunmuş olduğumuz web tasarımlar sayesinde, işletmenizin kültürünü, beceri, güven ve stilini en iyi şekilde yansıtmanıza destek oluyoruz. Çalışmalarımızı, gelişen dünya teknolojileri ile eş zamanlı olarak ortaya çıkarıyor ve müşteri memnuniyetini en üst seviyelerde tutuyoruz. Siteler için en karmaşık duran işlemleri sizin için basit hale getirerek netlik kazandıran profesyonel bir ajans olan kimliğimizi devam ettiriyoruz. Ön görüşmeler sonucunda sizin beğeninizi kazanana kadar web sitenizi tasarlamaya devam ediyoruz. Bu da hem sizin daha memnun kalmanızı hem de işinizi daha iyi hale getirerek bizim mutluluğumuzu arttırıyor.

İstanbul Web Tasarım Firmaları Arasında Seçim Yapmak

Web tasarım firması seçimi, sizin ticari faaliyetlerinizin kaderini belirler. Seçeceğiniz web tasarım firması, markanızın kimliğini ve hedef kitlenizi en az sizin kadar bilmeli ve bu doğrultuda tasarımlar ortaya çıkarmalıdır. Web sitenizin tasarımına başlanmadan önce sizin hakkınızda gerekli analizlerin yapılmış olması gereklidir. Bu noktada sadece iyi bir tasarımcı olmak yeterli gelmeyecektir. Genel olarak birçok bölümü içerisinde barındıran gerekli yetkinliklere sahip kişilerle çalışan web tasarım firması seçmek gerekir. Aksi taktirde web siteniz iyi bir tasarıma sahip olsa bile gerekli trafik akışı ve ticari boyuta ulaşamayacak ve sizi hayal kırıklığına uğratacaktır.

İlginizi çekebilir: İstanbul SEO

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?

Ortalama puan / 5. Oyalan Kişi Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir