H1 etiketi nedir ?

H1 etiketi nedir ?

Makale yazımlarında en dikkat edilmesi gereken konulardan birisi headings etiketleridir. H1-H6 arası alt başlık etiketleri arasında en önemli etiketlerden olup web sayfası içeriğinde kullanıcılarınızı etkili bir şekilde sunmak için kullanılmaktadır. Günümüzde bir çok makale yazarı h etiketlerini etkili bir biçimde kullanmaktadır. Makale yazımlarının olmazsa olmazı olarak görülen h etiketlerinin en önemlisi H1 etiketidir. Alt başlık etiketleri görsel olarak farklı büyüklüğe ve kalınlığa sahip olmasından dolayı sayfanızda ki içeriğin daha kolay okunabilmesini sağlamaktadır. H1 etiketi SEO uyumlu bir makale hazırlanmasında etkili bir yere sahiptir. Profesyonel makale yazarlarının en dikkat ettiği konulardan birisi de H etiketlerinin doğru ve yerinde kullanılmasından geçmektedir.

H etiketlerinin doğru kullanımı makalenin Google açısından itibarı için oldukça önemli bir yere sahiptir. SEO açısından bakacak olursak her sayfanın tek bir H1 etiketine sahip olması ve mümkün olacak ise de odak anahtar kelimenin makale içerisinde geçmesi gerekmektedir. Web sitenizin her hangi bir sayfasında H1 dışındaki alt başlık etiketleri bir den fazla biçimde kullanılabilmektedir. Fakat başlık biçimlendirmesinde etiketleri kullanıcıların dikkatini çekecek olan önemli kodlar öğelerini oluşturmasından dolayı düzensiz olarak bir başlık etiketinden diğer bir h etiketine geçiş yapılması, hepsinin belirli bir mantık ve hiyerarşi çerçevesinde kullanılması önerilmektedir.

Sayfa başlığı ya da sayfa açıklaması etiketleri gibi alt başlık etiketlerinin kullanılmasında kesinlikle bir karakter sınırı bulunmamaktadır. Fakat bu mantıken H1 etiketi dahil tüm alt başlık etiketlerinin bir paragraf olmaması gerektiği de aşikardır. Bu etiketlerin kullanımında sırf kullanmak için kullanmamak gerekmektedir. Tüm bu etiketleri yazınızın başlıkları gibi bir biçimde düşünmeniz, H1 etiketinin daha doğal bir şekilde kullanılmasına sebep olacak ve makalenin akıcılığını ciddi bir oranda arttıracaktır.

H etiketlerinin kullanımı kesinlikle düzenli miktarda olmalıdır. Google yönergelerinde H etiketinin kullanımlarında H1 etiketinin en önemli yere sahip olduğunu ve bir makalede sadece bir kez kullanılmasının daha faydalı ve verimli olacağı ile ilgili bildirileri webmasterların okuruna sunmuştur. H etiketlerinin kullanımında da H1 etiketlerinin makalede sadece bir kez kullanılması hazırlanan içeriğin Google yönergelerine tamamen uyumlu olması ve makalenin SEO uyumlu bir hal almasını da iyi bir şekilde etkileyecektir.

H1 etiketi makalelerde en çok kullanılan etiketlerin başında gelmektedir. H1-H6 arasında bir çok etiket bulunurken bu etiketlerin hiyerarşik bir yapıda yer alması ve düzenli olarak kullanılmasının verimli olduğunu bilmeli ve H1 etiketinin de olumlu bir şekilde düzgün kullanılması makalenin tam anlamıyla kusursuz olmasını sağlayacaktır. H1 etiketleri kullanımında öncesinden araştırma yaparak sonrasında makaleler hazırlamalı ve ilk olarak okuyuculara hitap etmesini sağlamalı ve sonrasında ise web sayfa içeriğinde yayınlanan kusursuz makale sitelerinizin yükselişinde de sizlere olumlu olarak yansıyacak ve SEO açısından da sitelerinize etki edecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir