backlink sorgulama araçları

Backlink Sorgulama Araçları

Backlink , farklı kaynaklardan web sayfalarımıza aldığımız bağlantı türüdür. Markalar, web sayfaları ve arama motorundan gelir elde eden site sahipleri sayfalarının arama motoru üzerinde üst sıralara taşınmasını ve kalıcı olarak kalması için farklı kaynaklardan sayfalarına bağlantılar almaktadır. Aldıkları bağlantılar sayesinde arama motoru üzerinde siteleri yükselişe geçen web sayfaları backlink için büyük harcamalar yapmaktadırlar. Yapılan backlink çalışmalarında ise büyük bir rekabet bulunmaktadır. Bir çok marka ve rakipleri, site sahipleri ve rakipleri yaptıkları çalışmalar ile rakiplerinin önüne geçmek isterlerken rakiplerine göre adım atmaktadırlar. Bu noktada ise rakiplerin aldıkları backlinkleri bulmak için backlink sorgulama araçlarından faydalanmaktadırlar. Backlink sorgulama hizmetlerinden yararlanarak rakiplerinin aldıkları bağlantılara göre planlama yapılmaktadır.

Rakibinizin sizden sürekli bir adım olmasından sıkıldınız mı? Backlink sorgulama araçlarından faydalanarak sizde rakibinizin arama motorunda bir üst sıraya çıkmasını, sayfasını üst sıralarda kalıcı olarak tutma formüllerini bularak planlamanızı yapabilir ve artık rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Bir çok backlink sorgulama araçları bulunmakta ve ücretli, ücretsiz olarak hizmet vermektedirler.

İlginizi çekebilir: Backlink satışı SEO’yu etkiler mi ?

Backlink sorgulama araçları nelerdir?

  • Majestic
  • Ahrefs
  • Open Site Explorer
  • Link Research Tools

Yukarıda ki araçlardan faydalanarak sizler de rakiplerinizin link yapısını, nerelerden bağlantı aldığını öğrenebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız backlink sorgulama araçları ücretli olarak hizmet vermektedirler.

 Ahrefs’i tanıyalım

En iyi hizmet veren araçlardan birisi olan Ahrefs ücretli ve ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Ücretsiz hizmetleri sınırlı olan Ahrefs günümüzde Türkiye’de en çok kullanılan backlink sorgulama araçlarının başında gelmektedir. SEO çalışmalarında her zaman insanların bir numaralı tercihi olan Ahrefs bir çok işinize yarayacak bilgiler sunarak rakiplerinizin analizini sizlere sunar.

Majestic’i tanıyalım

Backlink sorgulama araçlarından birisi olan Majestic; kolay kullanılabilen araçlardan bir tanesi olarak hizmet vermektedir. Rakipleriniz hakkında kaliteli bilgileri sizler ile paylaşan bu değerli platform; geçmişte rakiplerinizin yaptığı çalışmaları da analiz ederek sizlerle çok detaylı bir rapor sağlamaktadır. Ahrefs ile en çok tercih edilen sorgulama araçlarından birisi olan Majestic geçmişten günümüze Türkiye kullanıcı sayısını arttırmış ve verdikleri doğru bilgiler ile insanların tercih ettiği bir araç olmuştur.

Open Site Explorer’i tanıyalım

Yıllardır verdikleri detaylı hizmet ile bir çok kullanıcın ilgisini toplayan Open Site Explorer, insanlara sundukları ince bilgiler ile backlink sorgulama araçlarında en değer gören araçlardan bir tanesidir. Rakipleri olan Ahrefs ve Majestic gibi ünlü platformlar arasında kendi ismini duyuran Open Site Explorer, son zamanlarda insanlara sundukları vasat raporlar ile de eskisi gibi performans gösterememektedir.

Link Research Tools’u tanıyalım

Backlink sorgulama hizmetinin yanı sıra SEO alanında da kullanıcılarına kaliteli hizmet sunan Link Research Tools, ücretli olarak bir çok hizmetten kullanıcılarının faydalanmasını sağlamaktadır. Ücretsiz olarak da üye olabileceğiniz platformlardan birisi olan Link Research Tools aracı, değerli kullanıcılarına ücretsiz olarak dört alanda sorgulama hizmeti sağlamaktadır. Tabii ki günlük kullanım limitleri ile J

Markalar, web sitesi sahipleri rakiplerinin önüne geçmek için her gün çalışmalar yürütmektedirler. Bu çalışmalardan bir tanesi olan backlink alımları da işin bir parçasıdır. Web siteleri için yüksek değerli sitelerden alınan backlink alımları ile siteleriniz Google üzerinde itibar kazanmakta ve arama motoru sıralamalarında üst sıralara hızlı adımlarla tırmanmakta ve sitelerinin yerini kalıcı olarak sağlamlaştırmaktadır. Markalar backlink alımlarında çok dikkatli olmaktadırlar.

Backlink sorgulama araçları kullanılarak rakip sitelerin analizleri yapılabilir, plan ve programlı bir rapor ile rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Rakiplerinizin yaptığı çalışmalara oranla sizde bir çalışma programıyla arama motorunda istediğiniz sıralamaya yerleşebilir ya da var olan sıranızı güncel tutarak kalıcı bir üstünlük sağlayabilirsiniz. Backlink alımlarında ise aldığınız bağlantıların kalıcı ve kaliteli olması ise en önemli şeylerden bir tanesidir. Alınan bağlantılar olurda silinirse sıralamanızda ciddi kayıplar yaşayabilir ve bu sizi hem maddi açıdan hem de sitenizin markası adına büyük bir handikap yaratacaktır.

Backlink sorgulama araçlarını kullanırken bir çok platformdan faydalanabilirsiniz. Alanında hizmet veren bir çok araç siz değerli kullanıcıların işine yarayacak ve doğru analizler çıkartmanıza yaratacak raporlar sunmaktadır. Sizlere sunacakları raporlar doğrultusunda sizde doğru plan ve programlama ile arama sonuçlarında başarı kaydedebilirsiniz.

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?

Ortalama puan / 5. Oyalan Kişi Sayısı

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir