backlink satışı

Backlink Satışı SEO’yu Etkiler Mi ?

Backlink bir sitenin olmazsa olmazlarındandır. Backlink bir sitenin popülerliğini belirler. İnternet siteniz başka siteler tarafından ne kadar fazla öneriliyorsa o web sitesi Google’da o kadar değerli ve kalitelidir. Sitenin kalitesini ortaya çıkaran hizmet backlinktir. Google için backlink alımları ne kadar önemliyse Türkiye’de de bu durumdan dolayı backlink satışları bir o kadar fazla ve önem kaydetmektedir. Yüksek değerli internet sitelerinden alınacak backlinkler internet sitenizi arama sonuçlarında yukarı çıkartacak ve yükselişe geçmenizi sağlayacaktır. Peki backlink satışları SEO’yu etkiler mi?

İnternet sitelerinizden backlink satışı yaparken dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Backlink satışlarınızı yaparken bağlantı vereceğiniz internet sitesinin legal bir site olması ve insanlara doğru, kaliteli hizmet vermelidir. Aksi takdirde sağladığınız link çıkışları bir çok platformda site değerlerinizi düşürecek ve sitenizin kalitesini diplere çekecektir. Backlink alımları her ne kadar önemli ise backlink satışları da bir o kadar önemli ve dikkat edilmesi gereken konulardır.

İnternet sitelerinin backlink alımları kadar başka internet sitelerine backlink vermeleri de bir o kadar önemlidir. Google yönergelerinde internet sitelerinin kendi sitelerinin sahip oldukları otorite ve değerler ile başka kaliteli yayın yapan internet sitelerinin de başka siteler tarafından backlink hizmetine sahip olmalarını istemektedir. Siteler arasında bu şekilde bir döngü olmasını isteyen Google, bunu yurt dışı ülkelerinde insanlara kabul ettirebilmiş fakat ülkemizde ise insanların neredeyse çok çok azının bu yönergelere uyduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir : Backlink almak için dikkat etmeniz gerekenler

İnternet sitemden backlink satışı yapmanın SEO’ya zararı var mı?

Ülkemizde insanlar backlink satışlarından internet sitelerinden ciddi gelirler elde etmektedir. Özellikle iyi ve kaliteli bir internet sitesine sahipseniz bir çok marka, web sayfası sizinle iletişime geçerek siteniz üzerinden backlink almak istemektedir. Bu alımlarda sizlere ücret öneren site sahipleri ücret karşılığında sitelerine backlink almaktadırlar. Peki backlink satışı yapmak SEO’ya etki eder mi? Backlink satışlarından sitem SEO açısından zarar görür mü? İşte detaylar…

Google yönergelerinde internet sitelerinin doğal yoldan backlink alması gerektiğini söylemektedir. İyi ve kaliteli bir siteye sahip iseniz, beğendiğiniz diğer bir internet sitesine sağlayacağınız bağlantı o siteye referans olduğunuzu göstermektedir. Referans olduğunuz internet sitesi sizin gibi yapacağı kaliteli yayıncılık ile sizlerin de sağladığı backlink sayesinde fayda görecek ve siz de link verdiğiniz internet sitesinin doğru işiyle fayda göreceksiniz.

Siteniz üzerinden başka internet sitelerine sağlayacağınız bağlantılar; Google açısından normal karşılanmakta ve siteleriniz için faydası da olduğu söylenmektedir. Sitenize backlink almak sitenize etki ederken, siteniz üzerinden başka sitelere backlink vermekte sitelerinize etki etmektedir. Bu durum da dikkat edeceğiniz hususlar doğrultusunda hareket ederseniz SEO’ya bir zararı olmayacak ve SEO açısından siteniz olumsuz etkilenmeyecektir.

Backlink satışlarınızda dikkat etmeniz gerekenler

Belirli bir ücret karşılığında backlink hizmeti sağlarken dikkat etmeniz gereken konular vardır. Ücretin sizi etkilemesini bir kenara koyarak, sitenizden backlink almak isteyen kullanıcın sitesini ziyaret ederek Google politikalarına aykırı bir durum olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Backlink almak isteyen kullanıcının internet sitesinde aksi bir durum olmadığını gördüğünüzde sağlayacağınız backlink, hem müşterinize hem de size fayda ve sitenize etki edecektir.

Unutulmamalı ki backlink, SEO için vazgeçilmez bir etkendir. Arama motorunda ki sıralamanız, hedefleriniz doğrultusunda atacağınız her adıma dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu yolda rakipleriniz sizlerin açığını yakalamak isteyecek ve sıralamanıza etki etmek isteyecektir. Backlink alımlarınıza ve satışlarınıza dikkat etmeniz doğrultusunda alış ve satışlarınızın SEO’ya kesinlikle bir zararı olmayacaktır.

Arama motorunda yükselebilmek ve yerinizi koruyabilmenizin yolundan geçilen backlink aşaması arama motorunda en fazla aratılan konulardan bir tanesidir. Backlink alımlarınızda içeriğiniz ile alakalı sitelerden alacağınız bağlantılar sıralamanıza daha fazla etki edeceğini kesinlikle unutmamalısınız. Sadece internet siteleri değil, sosyal medya sitelerinden de alacağınız bağlantılar sıralamanıza kesinlikle etki edecek. Günümüz sosyal medya kullanımının oldukça artması ile de birlikte bu alanı doğru bir şekilde kullanmak rakiplerinizle girdiğiniz rekabette size artı bir puan olarak yazılacağı unutulmamalı. Backlink satışı SEO’yu etkiler mi adlı makalemizde sizlere backlink önemi, backlink ile SEO ilişkisi konularına değindik. Backlink alımlarınızda; SEO’ya etkisini her zaman düşünerek adım atmalı ve yol haritanızı ona göre çizmeyi unutmayın!

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?

Ortalama puan / 5. Oyalan Kişi Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir