backlink almak

Backlink Almak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Backlink sitelerin SEO çalışmalarında en etkili bağlantı sistemlerinden birisidir. Kullanıcılar sitelerinin arama motorlarında yükselişe geçmesi ve yerini koruyabilmesi adına bir çok çalışma yürütmektedir. Bu çalışmalar yürütülürken farklı kaynaklardan sitelerimize bağlantı almaktayız. Peki backlink alırken nelere dikkat etmeliyiz? İşte madde, madde backlink alımında dikkat edilmesi gerekenler…

Farklı kaynaklar ile siteniz arasında kuracağınız bağlantı ortaklığında bağlantı alacağınız site seçimlerinde dikkat edilmesi gereken bir çok şey vardır. İşte bunlar…

  • Backlink alımı yaptığınız internet sitesi Google üzerinde gözükmekte mi?
  • Backlink alımı yaptığınız internet sitesinde iletişim ve hakkımda gibi sayfalar bulunmakta mı?
  • Backlink alımı yaptığınız internet sitesi içerikleri ne durumda? Site aktif mi?
  • Backlink alımı yaptığınız internet sitesi hitleri, site trafiği ne durumda?
  • Backlink alımı yaptığınız internet sitesi açık açık link satışı yapmakta mıdır?
  • Backlink alımı yaptığınız internet sitesinde izinsiz link çıkışları var mı?
  • Backlink alımı yaptığınız internet sitesi uygunsuz içerik, yazılar var mı?
  • Backlink alımı yaptığınız internet sitesi Google’da ki durumu nedir?
  • Backlink alımı yaptığınız internet sitesinde ki içerikler özgün mü?

İlginizi çekebilir: Backlink nedir ?

Sitelerimize yapacağımız bağlantı ortaklığında dikkat etmemiz gereken 9 aşama bulunmaktadır. Sizlerle bu 9 aşamayı detaylı olarak inceleyecek ve sizlerin alım yapmanızda dikkat etmeniz gereken konuları paylaşacağız.

Backlink alımı yaptığınız internet sitesinin Google’da indexi mevcut mu?

Backlink alımında dikkat etmemiz gerekenler konusunda ilk aşama index konusudur. Ortaklık yapacağınız internet sitesinin içerikleri Google’da index almakta mıdır? Google üzerinde index (site bağlantısı) yer almayan siteler kesinlikle tercihiniz olmamalıdır. Alım yapacağınız internet sitesinin Google’da yazı bağlantıları olmaktadır.

Backlink alımı yaptığınız internet sitesinde iletişim sayfaları var mı?

Ortaklık kuracağınız internet sitesinde iletişim, hakkımda ve gizlilik politikası gibi site hakkında kullanıcılara bilgiler veren sayfaların olup olmadığı kontrol edilmelidir. Google yönergelerinde site sahiplerine muhakkak site hakkında bilgiler veren sayfaların olması gerektiğini söylemektedir.

Backlink alımı yaptığınız internet sitesinde içerik kalitesi ve aktifliği var mı?

Dikkat etmemiz gerekenler listesinde ortaklık yapacağınız internet sitesinin adı ve kategorisi ile içeriklerin bir olması gerekmektedir. İçerik kalitesinin mükemmele yakın olduğu internet sitelerinden alacağınız bağlantılar sitenize daha fazla etki edecektir. Ortaklık yapılan internet sitesi makalelerin uzun ve kullanıcıya bilgi verme odaklı olması gerekmektedir. Diğer konu ise site aktifliğinin olması gerekmektedir.

Backlink alımı yaptığınız internet sitesinin hit trafiği ne durumda?

Bağlantı alacağınız internet sitesinin kullanıcı trafiği olmalıdır. Bağlantı vereceğiniz internet adresine kullanıcıların girmesi ve ziyaret etmesi oldukça önemlidir. Google üzerinde itibarı olan internet siteleri hit almaktadır. Site hitinin sıfır olduğu internet sayfalarından alacağınız backlinkler sitelerinize fayda yerine zarar sağlayacaktır.

Backlink alımı yaptığınız internet sitesi açık bir şekilde link satışı yapıyor mu?

Google politikalarında backlink konusunda bunun doğal yollardan olması gerektiğini söylemektedir. Backlink alacağınız site sayfasında açık açık link satışı yapılıyorsa bu siteden kesinlikle backlink hizmeti almamanız gerekmektedir.

Backlink alımı yaptığınız internet sitesinde hacklink var mı?

Bağlantı ortaklığı yapacağınız internet sitesi hakkında bir kaç araştırma yapmanız gerekmektedir. Alım yapacağınız internet sitesinde olan hacklink sitenize kesinlikle zarar verecektir. Bu sitelerden de kesinlikle alım yapmamanız gerekmektedir.

Backlink alımı yaptığınız internet sitesinde uygunsuz yazılar var mı?

Bağlantı ortaklığı yaptığınız internet sitesinde cinsel, küfür, pornografik ve +18 ibareler yer alan yazıların olmamasına dikkat etmemeniz gerekmektedir. Bu tarz sitelerden alacağınız bağlantılar sitelerinizi zarara uğratacaktır.

Backlink alımı yaptığınız internet sitesinin Google’da ki durumu nedir?

Bağlantı ortaklığı yapacağınız siteyi araştırmanızı söylemiştik. Bu aşamada da sitelerin Google üzerinde değer ve otorite puanları bulunmaktadır. Backlink sorgulama araçları yazısında ki platformlardan ortaklık yapacağınız siteyi araştırarak yüksek değerli olmasına dikkat etmelisiniz.

Backlink alımı yaptığınız internet sitesinde ki içerikler özgün mü?

Ortaklık yapılacak internet sitesinde ki içeriklerin dolu dolu, kullanıcı odaklı ve kesinlikle tamamı özgün olmaktadır. Özgün olmayan sitelerden alacağınız backlinkler sitenize fayda yerine zararı olacaktır. Belki de en dikkat edilmesi gereken konulardan birisi olan bu durumda ortaklık yapacağınız siteyi iyi bir şekilde analiz etmeli ve bu duruma göre alım yapmanız gerekmektedir.

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?

Ortalama puan / 5. Oyalan Kişi Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir